Коалицијата ,,За подобра Македонија“ смета дека Договорот со Грција е капитулантски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,  остварил средба со лидерите на политичките партии кои се дел од Коалицијата „За подобра Македонија“ и ги известил дека...

СДСМ уште се надева дека ќе прорабити здравиот разум на Иванов

Ѓорѓе Иванов да овозможи мирен трансфер на власта, наместо да штити криминалци. Се потврди сценариото на Иванов и Никола Груевски за блокада на демократските процеси...

Груевски во Брисел разгорал со Хан за улогата на опозициската ВМРО...

ВМРО-ДПМНЕ и како опозиција силно ќе работи Македонија да добие преговори со Европската унија и членство во НАТО. Оваа порака од Брисел денеска ја...

Заев од Њујорк: Во Македонија е слобода, може да видите се’,...

Во Македонија сега е слобода,после долги години конечно е слобода, ја враќаме демократијата, ги враќаме институциите да им служат на граѓаните.Кого и да прашате...

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ќе го посети Стајковци

Вo својата агенда покрај останатите активности и средби, Генералниот Секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ќе го посети и Стајковци каде ќе има средба со...

Захариева:Денеска е историски ден,драги пријатели со вас споделувам историски моменти

,,Драги пријатели, со вас споделувам фотографии направени во еден историски момент„-напиша на својот ФБ профил бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева. Таа во текот...

Бутарис го покани Заев во Солун, тој предложи заедничка Новогодишна ноќ...

Премиерот Зоран Заев на почетокот од изјавата по средбата со градоначалникот на Солун упати сочувство заради жртвите во големите поплави во соседна Грција. Заев искажа...

Спасовски тврди дека Заев е под постојани закани од атентат

– Од 2015 година Заев е под постојани закани за атентат. Службите преземаат сериозни мерки за обезбедување на премиерот, но и за сите останати...

Американските конгресмени на средбата со Талат Џафери се интересираа за кампањата...

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери,  оствари средба со делегација од Конгресот на САД, која престојува во официјална посета на Република Македонија. Конгресмените,...

Да се испочитуваат обврските за фер избори

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски, денеска се сретна со комесарот за проширување на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот