Собрание: Сите амандмани на ВМРО ДПМНЕ се архивирани

Во врска со наводите изнесени на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, како и пишувањата во дел од електронските медиуми за наводно фрлени амандмани поднесени на Законот...

Форум за демократска Македонија ќе учествува во подготовка на Национална стратегија...

  Делегација на Форумот за демократска Македонија во Лондон се сретна со македонскиот министер за дијаспора Едмонд Адеми. На средбата беше договорено учество во работната...

ВМРО за Македонија гости на конгресот на СДСМ

Коалицијата ВМРО за Македонија денеска беа гости на 22 Конгрес на СДСМ. Стојанче Ангелов од Достоинство, Љубе Бошковски од Обединети за Македонија, Љупчо Балковски од...

Новогодишно обраќање на премиерот Зоран Заев(видео)

Годината што заминува ќе ја паметиме по најголемиот успех на граѓаните на оваа земја. Слободоумните граѓани ослободија заробена држава. Се соочивме со предизвиците и...

Минхаузен од нашиот сокак

Лажеш како Минхаузен-е синоним за некој што патолошки лаже. Баронот Минхаузен не е измислена личност, тој навистина постоел. Како германски барон со неполни 20...

На Инстаграм е откриен лажен профил на обвинителката Фетаи

 ,,Непознато лице создало лажен Инстаграм профил на јавната обвинителка Фатиме Фетаи. Станува збор за класична злоупотреба на идентитетот на обвинителката Фетаи, при што овој...

Во отсуство на пратениците на ВМРО ДПМНЕ е ратификуван Договорот за...

Со 69 гласа ЗА и ниту еден против, но во отсуство на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, владејачкото мнозинство ја ратификуваше ,, Конечната спогодба за...

ВМРО ДПМНЕ го прекрсти Премиерот во Коте Заев

,,Картелот на чело со Коте Заев нема идеи и визија за државата. Повеќе од една година се фалат и ги претставуваат како свои проектите...

Фидана Ќилханџиу: Душата ме боли што не го зборуваме македонскиот мајчин...

Македонското малцинство во Албанија нема кој да го чуе. Младата  поетеса со македонско потекло, Фидана Ќилханџиу, на вчерашната трибина во Прилеп, ги воодушеви присутните...

Димитриев во Малта зборуваше за лојалноста на Македонија и справувавње...

Во отворената сесија на обраќања на шефови на влади и држави се обрати и Премиерот на техничката влада Република Македонија Емил Димитриев. Тој во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот