Божиновска:Укинувањето на статусот ,,Национален уметник“ е удар врз македонскиот идентитет

,,Укинувањето на Законот за национален уметник на Република Македонија, претставува врв на понижувањето на сопствените културни дострели  од страна на СДСМ, министерот Алаѓозовски и...

ВМРО ДПМНЕ:СДСМ со фрчковистичкиот совет ќе го уништи судството

,,Спротивно на принципите на демократијата, правото и правната држава подготвува генерален реизбор на судиите, со што целосно под своја партиска капа сака да се...

Груевски:На следните избори планирам да победам и да се вратам на...

Никогаш не сум избегнал покани на СЈО, кога сум добил покана сум се јавил во СЈО, а секогаш при патувањата сум ги известувал дека...

Љупчо Бубо Каров (Цацко) надворешен советник на министерот Роберт Поповски

Ве известуваме дека Љупчо Бубо Каров од денеска е надворешен советник на Министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, во...

Заев разговараше со Бакрачевски и Забзун за долговите на општините и...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчера доцна попладне имаше одделни средби со в.д. градоначалникот на Општина Струга, Мустафа Забзун, и градоначалникот...

Милошоски бара итна отворена собраниска седница за Договорот за добрососедство со...

Согласно член 67 од Деловникот, став 2, голем број на пратеници од Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе поднесат барање за свикување на итна седница...

Министерство за здравство со кус спот на ФБ ја најавува новата...

Новата иницијатива на Министерство за здравство, поттикната од министерот Арбен Таравари, стартува утре, петок, 21 јули. На ФБ страницата на ова министерство е промовиран...

Захариева:Договорот за добрососедство со Македонија е финализиран и ќе биде потпишан...

,,Текстот на договорот за добрососедство со Македонија е финализиран и бугарската страна нема намера да води нови преговори. Тој  ќе биде потпишан на македонски јазик...

Фрчковски,Најчевска,Калајџиев,Пировска…дел од владиниот тим за реформи во правосудниот сектор

Професорите од Правниот факултет „Јустинијан Први“ Борче Давитковски, Љубомир Фрчковски и Гордан Калајџиев се во тимот на Советот за реформа на правосудниот сектор, кој...

Kекеновски:Соопштенијата и божемната опозициска активност на ВМРО ДПМНЕ се димна завеса...

Јове Кекеновски преку ФРОДЕМ реаигира на бомбардирањето со прес конференции и соопштенија на ВМРО ДПМНЕ, за што пишува денеска и АКО.мк. ,,Опсесивниот, секојдневен притисок за...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот