Заев: Пријателски пречек од српската премиерка Ана Брнабиќ

,,Пријателски пречек и инспиративни разговори на заедничката вечера, со премиерката Ана Брнабиќ. Уверен сум дека тоа е добра најава за утрешниот работен дел од официјалната...

Груевски: Притворот и здравствената сосотојба на Темелко се доказ за нечовечко...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средбата со претседателот на Република Албанија Илир Мета,  запознавајќи го својот соговорник за актуелните случувања во државата го...

Премиерот Заев пристигна во Белград

Премиерот на  Македоније, Зоран Заев, вечерва слета на белградскиот аеродром ,,Никола Тесла“, објави РТС. Тој утре треба да се сретне со српските претседател и премиер,...

Хан: Законот за јазици не е приоритет и не е дел...

По денешната средба со премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, и порача на опозицијата да биде конструктивна. ,,Целта може да се постигне доколку...

Владата и медиумите дебатираа за реформите во медиумскиот простор(видео)

Министерството за информатичко општество и администрација денеска повторно организираше јавна дебата со наслов „Реформи во медиумскиот сектор“, на која со претставниците на медиумската фела...

Трпение, господа, господа владици – ТРПЕНИЕ!

    Не сум експерт, по црковни прашања, драги мои, од ковот на колегата Бранко Ѓорѓески од некогашен “Дневник”, затоа нема да коментирам, ќе се послужам...

Иванов и Мета разговарале за здравјето на Темелко и изразија загриженост...

Албанија се залага за почитување на малцинските заедници, нивниот идентитет и култура. Имаше измени на законот, кој ја регулира оваа област и кој беше...

Александар Станковски: Со Еди Рама во 1997 пушевме хашиш во Копенхаген(видео)

За пушењето хашиш со Еди Рама и легализација на дрогата, кемтрејловите кои го запрашуваат и прават апатичен и глуп македонскиот народ, Вмро Дпмне...

Деканот на Богословскиот факултет смета дека сега е моментот за решавање...

Деканот на Православниот богословски факултет „Св.Климент Охридски“ во Скопје, проф. д-р Ѓоко Ѓорѓевски во изјава за МИА оценува дека сега конечно се наѕира можно...

Бугарскиот европратеник Ковачев е воодушевен и смета дека БПЦ треба веднаш...

  Андреј Ковачев, бугарски европратеник од редовите на партијата ГЕРБ на премиерот Бојко Борисов, смета дека писмото на МПЦ ОА, до Бугарската Православна Црква е...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот