МТСП потврдува дека новата Стратегија предвидува интеграција на бегалците во Македонија

Од Министерство за труд и социјална политика потврдуваат дека се направени измени во Стратегијата за интеграција на бегалци, но не објаснуваат во кои делови...

СДК:ВМРО ДПМНЕ се поднови со најмодерни идиоти и по општинските комитети

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Битола чита соопштение од „идиот“ на денешната прес-конференција во седиштетот на општинскиот комитет на партијата. (Фото: СДК.МК) Општинските комитети на...

Кој го убедувал Груевски да дозволи ,,виетнамскo сценариo“ и терористички групи...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски , во роденденскиот говор на неговата партија, откри сценарио за дестабиизација на Македонија организирно во рамки на неговата...

ВМРО ДПМНЕ продолжува да се расправа со ЕУ и САД и...

Очигледно ВМРО ДПМНЕ најавува нов период во нивното делување, потези кои повеќе доликуваат на опозициска партија, отколку на партија која има намера да формира...

ДИК има 48 часа да одлучи за приговорите на СДСМ...

Правниот тим на СДСМ поднесе 8 приговори за текот на гласањето и сумирање на резултатите и исто толку БЕСА. ДИК е должна во рок од...

Симулација на СДСМ за освоени пратенички мандати

Според симулацијата што ја направи компјутерскиот центар на СДСМ според досега избројани гласови, СДСМ има освоено 52, а ВМРО ДПМНЕ би требало да...

Заев:Излез од политичката криза за да не се одложат локалните избори(видео)

Одговарајќи на повеќе новинарски прашања, лидерот на СДСМ Зоран Заев, меѓу другото рече дека нивни тимови работат и брзо ќе излезат со мислење за...

ДИК демантира дека се отпечатени пробни гласачки ливчиња

Дезинформациите и шпекулациите кои се шират низ медиумите во однос на доверливиот изборен материјал за наводно осумдесет илјади пробни испечатени гласачки ливчиња, Државната изборна...

ВМРО ДПМНЕ ќе даде поддршка ако се прифатат нивните забелешки за...

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонијио Милошоски , на прес конференцијата одржана по затворениот состанок за Договорот за добрососедство со Бугарија, рече дека имаат неколку...

ВМРО ДПМНЕ:Владата на Заев не може да изгаси нормални летни пожари

,,Неспособноста и неажурноста на СДСМ ја претворија Република Македонија во една голема еколошка катастрофа, со пожари на секој чекор, каде веќе почнаа да горат...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот