Столтенберг за Заев: Тој е мојот херој(видео)

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на крајот од заедничката прес конференција, на барање на новинарите да се ракуваат уште еднаш, го прегрна македонскиот...

Груевски: Едногласно поддржавте конгрес на 23 декември и немавте никакви забелешки

  Никола Груевски на ФБ им одговори на неговите некогашни најблиски соработници, Антонио Милошоски, Илија Димовски, Трајко велјановски и други, кои побараа одложување на конгресот...

ВМРО ДПМНЕ зборува за политички монтирани судски процеси

Таргет и Тврдина се политички монтирани случаи, смета ВМРО ДПМНЕ. ,,СЈО е алатка за политички прогон во рацете на СДСМ против ВМРО-ДПМНЕ и неговите функционери. СЈО...

Илија Димовски: Мандатот на СЈО нема да биде продолжен(видео)

Илија Димовски при вчерашното гостување во ТВ21  изјави дека мандатот на Специјалното Јавно Обвинителство нема да биде продолжен и не може да биде предмет...

ВМРО ДПМНЕ продолжува да етикетира, да дискредитира и да сее...

Денешно соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Павле Богоевски, Ивана Туфекџиќ и Лидија Димова се само дел од послушниците на аболицираниот криминалец Зоран Заев кои докажуваат дека...

Заев се обрати пред Влада – падна режим

,,Падна режим,,- се обрати лидерот на СДСМ Зоран Заев пред насобраните граѓани пред Влада на РМ. Бидете среќни и горди, пишувате историја, ќе има...

ВМРО ДПМНЕ повикува на протест заради продолжувањето на притворот на Едмонд...

По одлуката за продолжување на притворот на Едмонд Темелко и одлуката на судот за определување  нов 30 дневен притвор, ВМРО-ДПМНЕ вечерва повикува на протестен...

Али Ахмети оствари средба со Заев во седиштето на СДСМ

Телевизиите АлсатМ и 24 Вести јавија дека Али Ахмети попладнето дошол во седиштето на СДСМ на средба со лидерот на партијата Зоран Заев. Камерите...

Заев:Убава симболика имаме денеска(видео)

Mандатот го добив. Согласно Уставот, Деловникот и законите во многу брзо време очекувам да ја составам новата Влада. Гаранциите ги дадов пред сите граѓани на...

ВМРО ДПМНЕ врши скандалозен притисок врз ДИК

Со собирање на партиското членство на партијата на власт пред седиштето на ДИК кое скандира ,,Лопови,лопови,,-ВМРО ДПМНЕ се обидува да влијае на одлуките на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот