Во Либија мигранти продадени на аукција (видео)

Американската телевизиска мрежа Си-Ен-Ен објави снимка на која се слуша како се извршува лицитација за продажба на двајца мигранти од Нигерија. Снимката е направена...

Демократот Бил де Бласио со големо мнозинство реизбран за градоначалник на...

Кандидатот на демократите, Бил де Бласио, со големо мнозинство освоени гласови, дури 75 проценти, е реизбран за  градоначалник на Њујорк. Де Бласио (65) обезбеди нов...

Останала без работа затоа што му покажа среден прст на Трамп

Самохраната мајка Џули Бриксман, остана без работа откако фотографијата на која се гледа како му покажува среден прст на американскиот преседател, Доналд Трамп, се...

Еве како реагираше Хојт Ји на прашањето дали ќе биде следниот...

Хојт Брајан Ји е актуелен заменик  помошник на државниот секретар на САД, за Европа и Евро-Азија. Неговата дејност на Балканот е интензивна и динамична....

Поранешен војник е осомничен за нападот во црквата во Тексас

  26 годишен поранешен војник , е осомничен за вооружениот напад во баптистичката црква  во градот Сатерленд Спринс во Тексас, пренесува АП. Како што е соопштено...

Вес Мичел доаѓа на местото на Викторија Нуланд

Д-р А. Вес Мичел, којшто доаѓа на местото на  Викторија Нуланд,  положи заклетва како помошник државен секретар на 12 октомври 2017 година. Како помошник...

Вработен во ,,Твитер“ ненамерно ја деактивирал страницата на Доналд Трамп

  Во четвртокот вечерта, посетителите на твитер-страницата на Доналд Трамп, цели 11 минути  можеа да видат  порака  "За жал, таа страница не постои!" Еден работник во...

Британскиот министер за одбрана поднесе оставка заради допирање на колено на...

Министерот за одбрана на Велика Британија денеска поднесе оставка на својата функција заради ,,грев“ од 2002 година. Имено, медиумите деновиве почнаа да му вадат ,,валкан...

За Ноќта на вештерките Трамп се дружеше со децата на неговите...

„Не можам да поверувам дека новинари можат да направат толку убави деца. Како медиумите успеаа во тоа, навистина не знам“-се обиде американскиот претседател, Доналд...

САД ја поддржуваат Шпанија во напорите да го спречи отцепувањето...

Американскиот Стејт Департмент ја поддржува Шпанија и е против отцепувањето на Каталонија. Официјален Вашингтон смета дека Каталонија е интегративен дел од Шпанија и ја поддржува...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот