Масакр во џамија во Египет, преку 200 убиени и стотици ранети

Во џамија во град na Синај, Египет, загинале најмалку 200 верници, а стотици се ранети , во напад изведен од вооружена група луѓе, која...

Трамп ќе протера 2-3 милиони имигранти

Во едно од првите интервјуа откако беше избран за претседател на САД, Доналд Трамп најави дека кога ќе ја преземе должноста, веднаш ќе донесе...

Големи протести на противниците на Трамп во Њујорк и Вашингтон(видео)

Славите актери Роберт де Ниро, Сели Филд, Алек Болдвин, Шер, Марк Рафало и многу други се кренаа против новиот претседател на Америка Доналд Трамп....

Руските телевизии и се одмаздуваат на Црна Гора заради НАТО

Откако шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров најави дека Црна Гора ги жртвува еконосмките односи со Русија заради влезот во НАТО, на руските државни...

ВИДЕО: Америка изврши ракетен напад врз Сирија

Соединетите американски држави извршија ракетни напади врз сириска воздухопловна база со повеќе крстосувачки ракети.Наредбата е издадена  од Претседателот Доналд Трамп, а претставува одговор на...

Џо Бајден му порача на Трамп да порасне

Несериозно и опасно е Претседател да не им верува на безбедносните служби и да тврди дека знае повеќе од нив, -вака потпретседателот Џо Бајден...

Почина Шимон Перес

На 94-годишна возраст во Тел Авив почина поранешниот претседател на Израел, Шимон Перес, две недели откако претрпе голем мозочен удар. На погребот, кој ќе се...

Американскиот потпретседател Пенс го охрабрил Ципрас да продолжи со разговорите за...

Американскиот потпретседател Мајкл Пенс и грчкиот премиер Алексис Ципрас, синоќа телефонски разговарале за преговорите за изнаоѓање решение за името на Република Македонија, соопшти прес-службата...

Закерберг: Македонците се обидоа да влијаат на изборните резултати во Алабама...

Признавајќи ги грешките што Фејсбук ги направил во минатото со злоупотребата на милиони лични податоци на корисниците на оваа мрежа, сопственикот Марк Закерберг, во...

Пенс на Заев му ја пренесе пораката дека Претседателот Трамп стои...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска во Подгорица имаше билатерална средба со потпретседателот на САД, Мајк Пенс. Американскиот потпретседател Пенс соопшти дека...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот