Телохранител на Трампови со својата протетичка рака ја остави во чудо...

Не престануваат анализите на секој детал од фотографиите, снимките, изразите на лице, мимиките, насмевките, покретите на новиот американски претседател Доналд Трамп и неговото семејство....

Тесно водство од 2,6 проценти за поддржувачите на Ердоган на референдумот...

Рекордна излезност од 86 проценти на референдумот во Турција на кој се гласаше за или против уставните измени со кои му се даваат големи...

Швајцарско село подарува 70.000 швајцарски франци за четиричлено семејство

Швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, планира да издвојува 70.000 швајцарски франци за четиричлено семејство, доколку решат да дојдат да живеат таму. За десетина...

Се случи историската средба и ракување меѓу Доналд Трамп и Ким...

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, се сретнаа и ракуваа  во Сингапур , што е историска пресвртница во...

Земјите од Јадранска повелба на заеднички самит во Црна Гора со...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев е кодомаќин, заедно со премиерот на Република Црна Гора Душко Маровиќ, на Самитот на земјите членки...

Мицкоски и Ѓорчев беа на Молитвен појадок во Вашингтон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (08 февруари 2018та година) заедно со членот на Извршниот Комитет, Влатко Ѓорчев присуствуваше на 66-тиот молитвен  појадок кој...

93 годишниот Роберт Мугабе е најстариот Претседател на светот

  Претседателот на  Зимбабве Роберт Мугабе денеска полни   93 години и е најстариот активен Претседател на светот. И покрај годините што ги носи, тој порача...

Заев:Демократските влади откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните

Премиерот Заев се обрати на панел сесијата „Отворено владино партнерство - Враќање на довербата во владата“, во рамки на дебатите на Генералното собрание на...

Стејт Департмент: Неказнивоста е голем проблем во Македонија

Американскиот Стејт Департмент го објави годишниот извештај за човекови права ВАШИНГТОН — Стејт Департментот го објави извештајот за човекови права за 2017-та година. Во него е...

Медлин Олбрајт е подготвена да се декларира како муслиманка заради Трамп

Поранешната американска  државна секретарка Медлин Олбрајт на Твитер реагираше дека е подготвена да се декларира како муслиманка заради рестриктивната мигрантска политика на новиот американски...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот