Америка протера 35 руски дипломати

Заради сајбер нападот во текот на изборите во САД кога беа хакирани десетици илјади мејлови на изборниот тим на Хилари Клинтон, администрацијата на претседателот...

Паника во Москва, евакуирани три метро станици

По анинимно јавување за поставена бомба, евакуирани се околу 3000 патници од станици во московското метро. Анонимен јавувач рекол дека е поставена бомба во...

Ослободени сите заложници од либискиот авион

Сите заложници се ослободени од киднапираниот либиски авион на компанијата  "Африкија ервејз".  Авионот беше киднапиран на локалната рута од Себа до Триполи и потоа...

Акција на германските командоси во бегалски центар во Берлин

Утрината по 8 часот, германските специјални сили влегле во хангарот на бившиот аеродром Темпелхоф во јужен Берлин, јавуваат германските медиуми. Темпелхоф инаку се користи...

За Русија убиството на амбасадорот во Анкара е терористички напад

Официјалната претставничка на Руското министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека убиството на рускиот амбасадор во Турција е терористички напад. Атентатот се случи попладнето...

Вознемирувачко видео од убиството на рускиот амбасадор во Анкара

Страв и паника владееше во салата каде се одвиваше отворањето на изложбата на фотографии со наслов,,Русија во очите на Турците,,. Атентаторот се закануваше и извикнуваше...

Рускиот амбасадор во Анкара убиен во атентат

Амбасадорот на Русија во Турција Андреј Карлов Генадијевич почина по атентатот што беше извршен врз него на отворањето на изложба во Анкара. Медиумите објавуваат...

Атентат врз рускиот амбасадор во Анкара

Амбасадорот на Русија во Турција Андреј Карлов Генадијевич е тешко ранет во напад на отворањето на една изложба во Анкара, јавува Хуриет. Според весникот мотивот...

Електорите одлучуваат за или против Трамп

Членовите на Изборниот колегиум, односно  538 електори од сите сојузни држави, ќе го каѓат последниот збор-кој конечно ќе биде Претседател на САД. На изборите на...

Масовна евакуација на цивили од Алепо

Евакуацијата на цивили од разурнатиот сириски град Алепо е прекината откако се слушнале експлозии во источниот дел на градот. Бунтовниците наведуваат дека војската лојална на...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот