Во турски Парламент жените се тепаа, мажите гледаа(видео)

Бурните расправи во турскиот Парламент за Уставните реформи кои го отвораат патот за референдум на кој ќе се бара да бидат потврдени зголемените ингеренции...

Трамп е 1.000 насто со вработените во ЦИА

,,Вие сте единствени и сјајни луѓе,,-им се обрати на околу 400 вработени во ЦИА претседателот Доналд Трамп. Тој рече дека приказните за тоа дека...

Aмериканскиот амбасадор во Србија Кајл Скот не е дел од отповиканите

По веста  на Индипендент дека Доналд Трамп ги отповикал сите амбасадори без исклучок да се вратат во Америка, амбасадорот на оваа земја во Белград...

Трамп ги отповика сите американски амбасадори низ светот

Новиот американски претседател Доналд Трамп ги отповика сите амбасадори низ светот што се именувани од поранешниот претседател Барак Обама. Според ,, Индипендент" тој побарал сите...

Први на удар Обамакер и ЛГБТ заедницата

Американскиот претседател Доналд Трамп само неколку часови по преземањето на должноста, потпиша извршна наредба со која се прават значајни измени во популарниот Обамакер, Закон...

Мишел и Барак Обама со воен хеликоптер ја напуштија Белата куќа

Веднаш по инаугурацијата Мишел и Брака Обама ја напуштија Белата куќа, а беа испратени од Доналд и Меланија Трамп. Според американските медиуми, семејството Обама останува...

Доналд Трамп положи заклетва за Претседател на САД

Точно на пладне или во 18 часот по наше време, Доналд Трамп стана 45 американски Претседател. Тој положи заклетва врз Библијата која во раце...

Големи протести на противниците на Трамп во Њујорк и Вашингтон(видео)

Славите актери Роберт де Ниро, Сели Филд, Алек Болдвин, Шер, Марк Рафало и многу други се кренаа против новиот претседател на Америка Доналд Трамп....

Вашингтон е подготвен за инаугурацијата на Доналд Трамп

    Се е подготвено за 45 инаугурација во американската претседателска историја. Трамп од денеска и официјално станува новиот Претседател на САД. Тој е еден од...

Со автомобил во Мелбурн намерно покосил повеќе пешаци(видео)

Во Мелбурн, Австралија, возач на автомобил кој бил бркан од полицијата, бегајќи намерно се втурнал во поголема маса народ која се наоѓала во пешачка...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот