СНН: Што ако го убијат Трамп на инаугурацијата?

Во очи инаугурацијата на 45 американски претседател Доналд Трамп, телвизијата СНН ја разгледа варијантата, предвидена со Устав во случај на убиство на претседателот на...

Трамп ,,твитна” дека не ги признава анкетите за негова непопуларност

,,Истите луѓе кои ги направија телефонските изборни анкети и погрешија, сега спроведуваат анкети за популарност. Наместени се како и претходните' - напиша на својот...

Администрацијата на Трамп ќе ја преиспита помошта за други земји

Омилените програмите на администрацијата на претседателот Барак Обама за помош на другите земји, како на пример за ублажување на последиците од климатските промени и...

Видео од апсењето на осомничениот за нападот во клубот ,,Реина” во...

Турските медиуми јавија дека е уапсен напаѓачот на ноќниот клуб во Истанбул, кој за време на Новогодишната ноќ изврши масакр убивајќи 39, а 50...

САД го поддржаа Косово во случајот ,,иконовоз”

Портпаролката на амбасадата на САД во Косово Мишел Шон, за косовските медиуми изјави дека официјален Вашингтон го почитува правото на Косово да се грижи...

Уапсен напаѓачот на ноќниот клуб во Истанбул

Турските медиуми јавија дека е уапсен напаѓачот на ноќниот клуб во Истанбул за време на Новогодишната ноќ кога беа убиени 39, а 50 луѓе...

Турските парламентарци ги поддржаа уставните реформи за зголемена моќ на Ердоган

Пратениците на  турскиот парламент ги  поддржаа  контроверзните уставни реформи кои предвидуваат проширување на овластувањата на   претседателот Реџеп Таип Ердоган. Како што пренесува АФП, пратениците...

Рамуш Харадинај пуштен од притвор

Бившиот лидер на ОВК Рамуш Харадинај е пуштен од притворот во Франција, каде беше задржан по меѓународна потерница издадена од Србија во 2014 година...

Турските пратеници се истепаа во Парламент расправајќи за измени на Уставот

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Републиканска народна партија...

Трамп го нападна СИ-ЕН-ЕН, се искара со новинарот и не дозволи...

Американската телевизиска куќа СИ-ЕН-ЕН одговори на нападите на новоизбраниот претседател Доналд Трамп дека шири лажни вести и не дозволи на новинар на куќата да...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот