Со предавање на Универзитет Колумбија, премиерот Заев ја заврши посетата на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот на надворешни работи, Никола Димитров и министерот за дијаспора, Едмонд Адеми беше почесен...

Во Рио де Жанеиро војската започна ,,војна“ против нарко бандите

Владата на Бразил започна вистинска војна против нарко-картелите, бандите и препродавачи на дрога. Насекаде низ Рио де Жанеиро се одвиваат вооружени улични борби, а...

Вук Јеремиќ: Од лидерите на Западен Балкан само Заев беше интересен...

За обраќањето на српскиот претседател Александар Вучиќ на 72 Генерално собрание на ОН, Јеремиќ на Твитер напиша: Vuk Jeremić  ✔@jeremic_vuk Prazna sala GSUN za vreme obraćanja Srbije,...

Во Њујорк средба на премиерите Заев и Руте-Холандија дава поддршка за...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со премиерот на Кралството Холандија, Марк Руте. “Даваме целосна поддршка на реформскиот процес што го...

Вицеконзулката во Канада му ја затна устата на иселеникот Бакаловски за...

Пред два дена во Торонто се одржала прослава по повод Денот на независноста на Македонија, но уште на самиот почеток се случил скандал. Вицеконзулката...

Заев и Хојт Ји во Њујорк заклучиле да продолжат суштинските реформи

На маргините на Генералното собрание на ОН се сретнав со заменик-помошникот на државниот секретар за Европа и Евроазија во Стејт Департментот Хојт Брајан Ји. Му...

Могерини ги собра на вечера лидерите од регионот

На маргините на Генералното собрание на ОН, европскиот комесар за надворешна политикa , Федерика Могерини, во Њујорк, приреди вечера за лидерите од нашиот регион. На...

Заеви се фотографираа со Трампови

⁠⁠⁠⁠⁠Дипломатскиот прием организиран од претседателот Трамп во чест на 72. ГС на ОН е убава можност за зацврстување на пријателствата и остварување идни соработки...

Заев:Демократските влади откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните

Премиерот Заев се обрати на панел сесијата „Отворено владино партнерство - Враќање на довербата во владата“, во рамки на дебатите на Генералното собрание на...

ВИДЕО:Дачиќ од зад грб го ,,нападна“ Трамп, му покажуваше фотографии и...

,,Србите најмногу навиваа за него“, одговорил Дачиќ на прашањето што му покажувал на Трамп, за време на важна сесија од Генералното собрание на ОН. Наводно...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот