ИСИС со нови закани до организаторите на Светското првенство во Русија

  Терористичката организација Исламска република (ИСИС) повторно се закани со масовни напади на Светското првенство во Русија. ИСИС преку видеопорака која гласи „Ќе ве изгориме,...

Трамп и Ким Џонг Ун го пoтпишаа историскиот документ за денуклеаризација...

  Обврската за целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров е содржана во документот кој севернокорејскиот лидер  и американскиот претседател  го потпишаа на крајот на самитот во...

Се случи историската средба и ракување меѓу Доналд Трамп и Ким...

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, се сретнаа и ракуваа  во Сингапур , што е историска пресвртница во...

Владимир Путин им посака добредојде на учесниците и посетителите на Мундијалот(видео)

,,Добредојдовте на празникот на фидбалот“. Со овие зборови рускиот претседател Владимир Путин, во своето видео обраќање им посака на сите што ќе дојдат во Русија,...

Путин прогнозира дека Шпанија ќе биде победник на Светското првенство

 Рускиот претседател Владимир Путин смета дека репрезентацијата на Шпанија е главен фаворит за освојување на Светското првенство во Русија. “Многу репрезентации во тимовите имаат најмалку...

Активист осуден на десет години затвор бидејќи ја критикувал владата на...

Истакнатиот активист Ахмед Мансор, осуден е на десет години затвор и парична казна од 272.000 долари бидејќи преку Фејсбук ја критикувал владата на Обединетите...

Ако до 15 јуни не плати 28 милиони евра Кристијано Роналдо...

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ако до 15 јуни не плати 28 милиони евра данок, би можел да добие затворска казна од...

Рускиот новинар Бабченко се појави на прес конференција на украинската телевизија(видео)

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко, е жив и здрав,а неговото наводно убиство било исценирано за да се осуетат руските тајни служби. Вака тој ја образложи својата...

Претставниците на ФДМ на средбата со Заев во Малта изнесоа забелешки,...

Претставниците на Форумот за демократска Македонија во Малта, Игор Филевски, Живанка Витанова и Стево Ѓоргиев, се сретнаа со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев,...

Трамп ја откажа средбата со севернокорејскиот лидер

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја откажа најавената средба со севернокорејскиот лидер, Ким Џонг Ун, планирана за 12 јуни. Причина за откажувањето е соопштението на северна...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот