Заев:Демократските влади откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните

Премиерот Заев се обрати на панел сесијата „Отворено владино партнерство - Враќање на довербата во владата“, во рамки на дебатите на Генералното собрание на...

ВИДЕО:Дачиќ од зад грб го ,,нападна“ Трамп, му покажуваше фотографии и...

,,Србите најмногу навиваа за него“, одговорил Дачиќ на прашањето што му покажувал на Трамп, за време на важна сесија од Генералното собрание на ОН. Наводно...

Заев од Њујорк: Во Македонија е слобода, може да видите се’,...

Во Македонија сега е слобода,после долги години конечно е слобода, ја враќаме демократијата, ги враќаме институциите да им служат на граѓаните.Кого и да прашате...

ФДМ одржа средба со премиерот Заев во Њујорк и побара подобра...

Њујорк, 18 септември; Македонската владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, министерот за дијаспора Едмонд Адеми и министерот за надворешни работи Никола Димитров во Њујорк се...

Премиерот Заев оствари куса средба со американскиот претседател Трамп

Во Њујорк сум за Генералното Собрание на ОН. На средбата со претседателот Доналд Трамп пред малку изразив поддршка за неговата иницијатива преку Декларација да...

Премиерот Заев отпатува во Њујорк на 72 Генерално Собрание на ОН

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ја предводи делегацијата на Република Македонија која ќе присуствува на 72 Генерално Собрание на Обединетите Нации...

Џастин Трудо:Канада сака да ја види Македонија во НАТО

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, упати писмо со честитки за изборот за Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев. ,,Изборот за Премиер на Вашата...

Заев од 17 до 23 септември ќе престојува во САД на...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ќе ја предводи делегацијата на Република Македонија која ќе присуствува на 72 Генерално Собрание на Обединетите...

На Светиот гроб на Исус Христос, Заев посака среќа и мир...

Премиерот Зоран Заев ја заврши дводневната официјална посета на Израел со посета на Ерусалим . Тој на својот ФБ профил објави дека во  Црквата...

Италијански мафијаш уапсен по 23 години бегство

Еден од најбараните италијански мафијаши  Роко Морабито е уапсен во Уругвај по 23 години бегство, соопшти денеска италијанскиот министер за внатрешни работи Марко Минити.  Тој е...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот