ВМРО ДПМНЕ: Дали министерот Филипче кумувал на распределбата на инсулин со...

Неверојатно но вистинито, но додека јавноста сѐ уште очекува расчистување на аферата „Крвав тендер“, а во полн ек е скандалот за префрлањето на 3...

Почина Кофи Анан

Поранешниот Генерален секретар на ОН, Кофи Анан, почина во осумдесетата година од животот, јави Ројтерс. Анан е дипломат од Гана , кој беше 9 години...

Обраќање на премиерот Заев до припадниците на АРМ (видео)

Драги припадници на Армијата на Република Македонија, Браво: за вашите успеси низ годините, за достоинственото претставување на Македонија во мировните мисии и светот, за врвната...

Дерковски го уверил Заев дека ДИК ќе работи чесно и професионално...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска се сретна со претседателот на...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ-садистичка злоупотреби несреќен случај

ВМРО-ДПМНЕ падна толку ниско што злоупотребува дури и несреќен случај кој за чудо завршил без човечки жртви, реагираат од СДСМ. ,,Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро...

Поранешната советничка на Трамп нема да молчи и ќе ги открие...

Омароса Маниголт Њуман, поранешна советничка на американскиот претседател во Белата куќа, објави книга и јавно зборува за сѐ што видела и слушнала додека била...

Нема македонски универзитет на Шангајската листа на најдобри 1.000 рангирани

Ниту еден универзитетет во Македонија не се наоѓа на Шангајската листа од 1.000 светски универзитети, кои ги поминуваат правилата и критериумите за најквалитетни. На листата...

Лазо Велковски е разрешен поради аферата со службениот џип

На барање на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на седница на Влада е разрешен досегашниот директор на БЈБ, Лазо Велковски. Тој ги прекрши правилата...

Селмани: Атанас Кировски спроведува медиумски рекет

Претседателот на Здружение на новинари, Насер Селмани, објави ФБ коментар, во кој, главниот уредник на Телма, Атанас Кировски, го обвинува за медиумски рекет. Селмани вели: ,,Атанас...

СДСМ бара Мицкоски да каже дали е за НАТО и ЕУ...

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не се изјасниле за рефереднумот, немаат јасен став за најважните прашања за државата и граѓаните-потсетуваат и денеска од...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот