Петиција до Заев од вработени во Државен архив и ИНИ за...

Поголем број од вработените од Државен архив и од Институт за национална историја, потпишаа петиција за враќање на Државниот архив во неговата матична и...

Директорот Соколовски што поднесе оставка од морални причини е кадар на...

  Стевчо Соколовски, директорот на установата ,,25 Мај“, каде што се згрижени деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение,  вчера поднесе оставка од морални причини....

Шефот на кабинет на државниот секретар добил 11.000 евра за проект...

,,Нов ден, нови скандали околу доделените проекти во срамната Програма за култура потпишана од министерот Роберт Алаѓозовски. Уште еден сомнителен случај за злоупотреба на државна...

ФРОДЕМ на Кекеновски предлага конфедерација со Турција

,,Бидејќи ниту раководството на ДПМНЕ, ниту оваа акутелна власт немаат чувство, но и не сакаат да го решат проблемот со името преку Генералното собрание...

Рама најави заеднички претседател, образование и царинска политика на Албанија и...

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на десетгодишнината од независноста излезе со нов предлог, во иднината Албанија и Косово да имаат заеднички претседател, како симбол...

Заради Јован од УДБА Ахмети морал да учи во Косово и...

По повод 10-годишнината од независноста на Косово, вчера во хотелот "Континентал" во Скопје се одржа свечена академија под покровителство на претседателот на ДУИ Али...

ВМРО ДПМНЕ: Амнестираните криминалци пустошат по улиците

,,Криминалците кои ги ослободи СДСМ со амнестијата пустошат по улиците на Скопје. Во Скопје криминалот завладеа на улиците. Граѓаните секојдневно се жртви на насилници, дилери,...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ не може да поднесе што ГТЦ повторно им...

,,Очигледно ВМРО-ДПМНЕ не може да поднесе што ГТЦ повторно им се враќа на граѓаните, на дуќанџиите, што новата димензија на овој објект ќе значи...

ВМРО ДПМНЕ: Јавноста е згрозена од неодговорноста на Царовска за злоставуваното...

,,ВМРО-ДПМНЕ и јавноста се згрозени од неодговорноста и индолентноста на надлежните институции за скандалот со сексуално злоставување на малолетно девојче згрижено во Јавната установа...

Бугарија бара евентуалното идно име на нашата држава да не содржи...

Бугарскиот претседател Симеон Радев, на вчерашната прес конференција со македонскиот претседател, го кажа ставот на Бугарија за преговорите за името со Грција. Софија поддржува решение...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот