Вработените во фирмите на Кочан се обиделе да го спречат движењето...

Вработените од компаниите на Сеад Кочан, кој е во бегство откако Судот му одреди притвор, се обидоа да го блокираат еврокомесарот Јоханес Хан да...

ВИДЕО:На средбата со Хан во Њујорк зборувано да се тргне условената...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во Њујорк се сретна со комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. “Продолжете да работите демократски на...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ ветуваше слобода, а донесе замолкнување на медиумите

,,Правдата и демократијата заминуваат од Македонија. СДСМ ја гуши медиумската слобода. Јавноста e сведок на секојдневна цензура, притисоци и закани врз медиумите во државата. СДСМ...

ЛДП на Чеда Јовановиќ бара Дачиќ да одлучи дали е српски...

ЛДП на Чедомир Јовановиќ во Србија реагира на постојаните контроверзни и провокативни изјави на српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со кои ги...

СДСМ:Груевски се луксузираше додека илјадници граѓани беа на прагот на сиромаштијата

Целата јавност преку проектот Вистината за Македонија имаше можност да чуе, а денеска и да види, како парите на граѓаните се трошеле за исполнување...

Борисов ги собра во Софија Мицкоски и Дол заради зајакнување на...

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Софија оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов и Претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол. Средбата...

Шекеринска:Кризата ја одолговлекуваат оние кои треба да одговараат

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска одговарајќи на новинарски прашања го повика Претседателот Иванов да постапи согласно Уставот затоа што тоа е негова должност....

Нерегистрирано здружение со вмровска провиниенција го сквернави и злоупотребува името на...

Група луѓе кои се претставуваат како Здружение, на најбезобразен начин го злоуппотребуваaт и сквернават ликот и името  на македонскиот современ преродбеник и творец на...

Прва средба на премиерско ниво меѓу Заев и Брнабиќ во...

Денеска во Драч, Албанија, ќе се сретнат премиерите на Македонија и на Србија, Зоран Заев и Ана Брнабиќ. Тие ќе имаат прилика да разговараат...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот