Зекири:Премиер на Македонија ќе биде Зоран Заев!

Пратеникот од редовите на СДСМ Мухамед Зекири на својот ФБ профил објави: Kryeminister i Maqedonise do te jete Zoran Zaev!!! Премиер на Македонија ќе биде Зоран...

Фото галерија од средбата Заев-Коѕијас во Скопје

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска ја прими во посета делегацијата на Министерството за надворешни работи на Република Грција, предводена од...

Усвоен предлог-законот за употреба на јазиците-униформите двојазични,парите не

АлсатМ објави дека вечерва во Владата поминал предлог-законот за употребата на албанскиот јазик. Меѓу другото, во одобрената верзија се предвидува двојазичност на униформите на...

Мицкоски во интервју на МРТ за себе зборуваше во 3 лице...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,  на МРТ одговараше на прашања на новинари од повеќе медиуми. Тој потенцира дека негова цел е тој и партијата...

Ем заледено, ем загадено

Воздухот во цела Македонија е загаден. Ова го покажуваа резултатите од мерните станици што ги објавува веб-страницата Мој воздух, базирајќи се на резултатити што...

СДСМ бара Груевски да престане да ја узурпира Владата

,,Никола Груевски мора да се приземји, да разбере дека повеќе од една година не е премиер, дека ВМРО-ДПМНЕ поради него е изолирана партија и...

Мицкоски добил поддршка за своите политики од лидерите на Европските народни...

По завршување на самитот на Европската народна партија со земјите од Западен Балкан кој се одржа денес во Софија, Бугарија, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...

Вељановски ги обвинува СДСМ и БЕСА за изборен инженеринг

,,Јас како претседател на Собрание се надева дека во текот на оваа недела изборните резултати ќе бидат официјални и ќе ја одржиме конститутивната седница,...

Отворено писмо од група интелектуалци упатено до Европска комисија и Конгрес...

  „Како одговорни граѓани на Република Македонија, во која граѓаните преку сите највисоки органи и парламентарни партии се изјаснија за стратeшка интеграција на земјата во...

20 пратеници го предложија Талат Џафери за претседател на Собрание

Согласно одредбите од  Деловникот СДСМ поднесе барање за избор на претседател на Собранието со поддршка од 20 пратеници. Според Шилегов , со ова  станува...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот