Шилегов: На локални избори грѓаните ќе бираат меѓу чесни кадри на...

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ доследно го следеле примерот на нивниот шеф Никола Груевски и истите, криминално работеа на штета на осиромашените граѓани. Доказ за тоа се...

Собранието го донесе Законот со кој се укинува радиодифузната такса

Со 70 гласови ЗА, Собранието го донесе Законот со кој се укинав обврската за плаќање радиодифузна такса. Со законот се предвидува приходот, што досега го...

Заев го изненади Вучиќ подарувајќи му дрес со неговото презиме

Премиерот Зоран Заев му приреди пријатно изненадување на српскиот претседател Александар Вучиќ, подарувајќи му дрес со број 9 и со неговото презиме на грбот.   FOTO:...

Во Струмица на седница

Владите на Република Македонија и Бугарија денеска ќе ја одржат својата прва заедничка седница во Струмица. Двата кабинета ќе ги разгледаат можностите за активирање на...

Димитров разговараше со Тилерсон и учествуваше на дебата со идниот американски...

Македонскиот шеф на дипломатијата Никола Димитров, вчера (29 ноември 2017 год.) беше примен во Стејт департментот од страна на Рекс Тилерсон, Државен секретар на...

Чичаковски, Дума и Милев поднесоа оставки, останатите молчат

Претседателот на Државната изборна комисија  Александар Чичаковски и членовите предложени од СДСМ, Виолета Дума и Игор Милев, утрово ги доставија своите оставки во Собранието,...

Иванов им се нафрли на медиумите и новинарите обвинувајќи ги за...

Со извици на негодување во салата од присутните пратеници од владејачката гарнитура, беше проследен делот од говорот на претседателот Ѓорѓе Иванов,во кој тој обвини...

Нацоски: Маестро Теодоракис, од личност како Вас очекував космополитизам и отвореност

Македонскиот оперски пејач, Благој Нацески, објави реакција,, до големиот грчки композитор Микис Теодоракис, по повод неговите денешни изјави околу спорот со името“: ,,Маестро Теодоракис, најискрено...

Мицкоски-Нимиц: ВМРО ДПМНЕ ги поддржува преговорите за името и бара да...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска (01 февруари 2017та година) заедно со потпретседателот Александар Николоски, генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со специјалниот пратеник...

70 милиони документи на Архив на Македонија загрозени од вчерашниот дожд...

Дождот кој врнеше вчера направи нови штети на зградата на Археолошкиот музеј, а делот кадешто се наоѓа Архив на Македонија е повторно поплавен. Тече...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот