Се јави уште еден спасител, не го влечел, туку му помагал...

ТВ21 објави изјава на еден од четворицата кои го влечеа онесвестениот и претепан Зијадин Села низ ходниците во Собрание, кој тврди дека ој всушност...

Могерини:По Брегзит-Македонија,Црна Гора,Албанија и Србија во ЕУ

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика Федерика Могерини, за италијанскиот весник ,,Ла Стампа“ изјави дека резултатите од претседателските избори во Франција покажаа дека...

СДСМ:Груевски ќе одговара за 25 милионската провизија токму за автопатот каде...

  Никола Груевски ќе прави и увид и отчет за доказната документација против него, посебно што и официјално се сомничи за перење пари како и...

Неофицијално имињата на министрите од ДУИ и Алијанса за Албанци во...

Според порталот на албански јазик shkupipress.com ова се имињата на идните министри од ДУИ во новата Влада на РМ, предводена од СДСМ: Хазби Лика -Вицепремиер за...

Заев се сретна со претседателот на Адриа Медиа Груп Александар Родиќ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев вечерва се сретна со претседателот на една од најголемите издавачки компании на Балканот, Адриа Медиа Груп,...

Собранието ги изгласа заменици министрите предложени од Премиерот Заев

Со 62 гласа ЗА, 5 воздржани и ниту еден против, пратениците во Собранието на РМ ги изгласаа предложените заменици министри, со што се комплетира...

Груевски:Заев е како мува без глава, ,,реформаторите“ ќе се срамат до...

Заев е како мува без глава, новата влада функционира без никаков концепт, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во интервјуто за ТВ НОВА. Нема проекти...

Димовски:Договорот со Бугарија може да отвори стари историски рани

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ повторно повикуваат на отворена, јавна и итна седница на Собранието на Република Македонија во врска со...

Опозициската ВМРО ДПМНЕ со транспаренти во Собрание ,,Пројде живот“

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната седница на Собранието на Република Македонија на која се расправа за ребалансот на буџетот,...

ВМРО ДПМНЕ:СДСМ прави масакр во македонскиот здравствен систем

ВМРО ДПМНЕ и денеска реагира за поставувањето на раководни кадри во здравствениот систем. Според оваа партија, неодговорната влада на СДСМ продолжува со влегување од...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот