Зекири до Камчев: Може да кажувате што сакате, но од одговорност...

,,Орце Камчев и сличните на него е најдобро да молчат и да одговараат за сите злодела направени на Македонија и нејзините граѓани!!! Можете што сакате...

Димитров до европратеник од Грција-,,Ние сме Македонци кои зборуваат македонски јазик“

За созревањето на Балканот, во одговор на прашање на европратеник од Нова демократија, Грција 29 август годинава, пред Комитетот на ЕП за надворешни работи (AFET),...

Заев: Срцата полни!

,,Срцата полни! Сега е време сите заедно да ја зграпчиме историската шанса, за нашите деца и за нашата европска Македонија!“-напиша премиерот Зоран Заев по...

Мицкоски клечеше на коленици и им се поклонуваше на присутните во...

  Видео од митингот на ВМРО ДПМНЕ во Штип. Клечењето е на единаесеттата минута.

Гиш ја батали ,,Едно име имаме“ и сега пее ,,ЗА европска...

Како најголемо изненадување во јавноста е појавувавњето и учеството на Сашо Гигов Гиш на маршот ,,ЗА европска Македонија“. Имено, Гиш како голем поддржувач на ВМРО...

Стотици автобуси од внатрешноста како поддршка на маршот ,,ЗА европска Македонија“...

Голема колона поддржувачи на референдумот маршираа низ улиците на Скопје , за да дојдат пред седиштетото на ЕУ. Низ улиците може да се забележат стотици...

Заев: Пријателе Мицкоски, време е да изградиш став (видео)

Зоран Заев му фрли ракавица на опозиционерот Мицкоски, и преку видео порака од Кавадарци, со директно обраќање , побара од него да изгради став:

Академик Фити: МАНУ не е политичка партија (видео)

Ако не се променеше Уставот ќе имавме и подобар Договор, но тоа се преговори, а исходот на преговорите зависи од вкупната констелација на односи...

56 годишен татко го фрлил во бездна своето тукушто родено бебе

Мирослав Ш.(56) од Босна и Херцеговина, осомничен е дека го убил својот тукушто роден син , откако по земањето од родилиште го фрлил од...

Бојаџи: Висар Вишка е културно-уметнички доктор Менгеле

Режисерот на филмот ,,Ругање со Христос“, објави дека  советникот на министерот за култура, актерот Висар Вишка, на неговиот ФБ профил неколку дена пред да...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот