Речникот на демохристијаните од ВМРО ДПМНЕ

Во продолжение се двете соопштенија на ВМРО ДПМНЕ , реакции на неговата објава дека се повлекува од градоначалничкото место и се подготвува за пратеник...

ВМРО ДПМНЕ:СДСМ го одобрува ставот на Шиндре за релативизирање на педофилијата

,,СДСМ молчи, не ги осудува и не се дистанцира од ставовите на Никола Шиндре, учесник на „Шарената револуција“, искажани преку колумна која наиде на...

ВМРО ДПМНЕ: Владата на СДСМ спроведе криминални избори, државата оди во...

,,Владата на СДСМ спроведе криминални избори. Тоа им беше потребно за да владата на СДСМ и Зоран Заев продолжи да ја раскрчмува државната каса,...

ВМРО ДПМНЕ ги злоупотреби загинатите полицајци во Дива населба за пресметка...

ВМРО ДПМНЕ ги злоупотреби имињата на македонските полицајци кои загинаа во пресметка со вооружена терористичка група во кумановската Дива населба. Иако за овој трагичен...

Хан започна со Димитриев, продолжува со министерски состанок за Западен Балкан

  „Го почнав работниот ден во Скопје со разговор со премиерот Димитриев. Потоа состанок со министрите од земјите од Западен Балкан за зајакнување на енергетската...

Мицкоски во Вашингтон: Приоритети ни се НАТО, ЕУ и стратешко партнерство...

Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави, во Вашингтон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на Конференција за безбедност организирана од Конгресот...

Индипендент: Трамп се соочува со отповикување

Откривањето на доверливи разузнувачки информации на руски официјални претставници, го доведоа американскиот претседател Доналд Трамп пред можноста да се соочи со отповикување односно процедурата...

Шекеринска: Шокантно е недомаќинското работење, биле подигнати над 300.000 евра аванс

,,Шокантни се примерите на недомаќинско работење за кои предвидовме мерки и промени во начинот во работата во Министерството-рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска давајќи...

Шилегов не признава пораз, најавува дека СДСМ ќе ја состави идната...

Носителот на листа на пратеници на СДСМ за ИЕ 6 Петре Шилегов рече дека резултатот од прегласувањето е порака дека ќе има одговорна влада...

ВМРО ДПМНЕ предизборно донира пари на поплавените

3.080 денари, партиска донација добија семејствата кои беа поплавени пред два месеца. Парите со назнака ВМРО/донација на сметките легнале на 5-ти октомври. Членови...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот