ЕУ ќе прави стратегија за Трамп

Министрите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ, освен Велика Британија, се состануваат во Брисел за да разговараат за идното влијание на Доналд...

Со ,,за дом спремни“ ,,патриотите“ од ,,Тодор Александров“ го честитаа денот...

Едно од така наречените македонски патриотски здруженија кои пред неколку дена се обединија во Велес во Македонски национален фронт, на својот ФБ профил упати...

Заев:Кога преговараше со Груевски Ахмети не бараше ништо на писмено

Тачи очигледно не бил во државата последниот месец, рече Зоран Заев по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан во Собрание на РМ. Така ја коментираше...

Сопственикот на ,,Медикус“ е осуден на 7 години затвор за илегална...

Љутфи Дервиши, сопственик на клиниката "Медикус" од Косово, е прогласен за виновен и е осуден на седум и пол години затвора за илегална трансплатација...

ТВ-дуелот најголем баук за Груевски

,,Груевски докажа дека нема елементарна политичка култура,,-реагираат од опозициската СДСМ откако лидерот на ВМРО ДПМНЕ и овој изборен циклус не прифати ниту едно тв...

Груевски бара Специјално Обвинителство за изборни нерегуларности(видео)

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, во вчерашниот триесет минутен губитнички говор, не ги призна резултатите, побара предвремени парламентарни избори, и за сето тоа , како...

Мицкоски: Иако имаме различни ставови со Заев, дискусијата мора да продолжи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба во Владата со премиерот Зоран Заев. Како што истакна по средбата, разговарале за неколку теми и констатирале ...

Министерот за внатрешни Агим Нухиу воведе тријазичност во информирањето за неговите...

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу воведува нов стил на раководење со МВР. Тој на официјалната интернет страница на министерството прв им го честиташе...

Камиловски: Фондот итно да ги зголеми месечните квоти за лекови на...

Фондот за здравствено осигурување ги остави граѓаните без основните лекови. Досега не се случило осигурениците да не можат да ја подигнат својата месечна терапија...

ВМРО ДПМНЕ:СДСМ е опседнат со уривање,блокирање и укинување

,,Изговори, најави за дебати и празни флоскули од типот на „цели кон кои се стремиме“ нема да го подобрат стандардот на граѓаните. СДСМ е опседнат...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот