Локвенец:Со Богоев жива глава извлековме благодарение на Артан Груби

Пратеникот на СДСМ Хари Локвенец кој беше еден од претепаните во Собрание тврди дека токму Артан Груби им помогнал нему и на Стефан Богоев...

Канческа-Милевска главна ѕвезда меѓу тепачите со црни фантомки

Од видеото кое го објави пратеникот Љупчо Димовски може да се издвојат многу интересни моменти, покрај целата непримерна и неприфатлива еуфорија за пречек на...

ВИДЕО: Лидерот на Беса Билал Касами безбедно и спокојно евакуиран среде...

Тетовскиот портал ТетоваСот објави видео на кое се гледа дека лидерот на БЕСА, Билал Касами е евакуиран од полицијата преку еден од споредните излези на Собранието...

ДС бара оставки од пратениците што ги отворија вратите за насилниците...

  Демократскиот сојуз инсистира пратениците кои ги тргнаа заштитните пречки од вратата на главниот влез во Парламентот и од каде влегоа протестантите, веднаш да си...

Ивона Талевска ја лаже српската јавност дека обезбедувањето на СДСМ пукало...

Во изјава за српската Пинк телевизија, перјаницата на ВМРО ДПМНЕ Ивона Талевска безочно лаже дека насилството во Парламентот почнало откако обезбедувањето на СДСМ почнало...

Петиција за професорката од ,,Корчагин“ за суспензија по ,,славењето“ на насилството...

Професорка по биологија во средното училиште во Скопје ,,Раде Јовчевски-Корчагин“ на нејзиниот ФБ профил објави пост во кој го одобрува тепањето на Радмила Шекеринска....

Хојт Брајан Ји ќе има официјална средба со претседателот на Собрание...

Заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји ќе ја посети Република Македонија на 30 април и 1 мај, а ќе...

ВМРО ДПМНЕ: Политичкото насилство кое го спроведе СДСМ може да резултира...

Најновото соопштение на ВМРО ДПМНЕ е повик за нови насилства.ВМРО ДПМНЕ го оправдува насилството и признава дека стои зад него. Тие во денешното соопштение...

СДСМ:Продолжуваме со мирното и легитимно преземање на власта

  ,,Парламентарното мнозинство согласно Уставот, законите и Деловникот, во легална и легитимна процедура, на мирен начин, пред целата македонска и светска јавност, избра нов претседател...

МНР на Германија: Изборот на Џафери е завршена работа,ВМРО ДПМНЕ мора...

  Германското министерство за надворешни работи денеска во Берлин го повикале на разговор македонскиот амбасадор во Германија за да му пренесат порака дека ВМРО ДПМНЕ...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот