Европарламентарците очекуваат Иванов да ја деблокира кризата и во наредните две...

Членовите на Европскиот парламент, Едвард Кукан од Европската народна партија, Кнут Флекенштајн од Социјалистичката партија и Иво Вајгл од Либералната партија, преку соопштение го...

Додека полицијата ги бара водачите на насилното влегување во Собрание најавуваат...

Богдан Илиевски членот на иницијативата ,,За заедничка Македонија“ вели дека на Македонецот му е во генот  да се бори и тие тоа ќе продолжат...

Талат Џафери дал инструкции на службите во Парламент за преземање на...

Во  8 часот новиот претседател на Собранието Талат Џафери ги даде потребните административни инструкции за работење на службите во Парламентот и со допис побара...

Милошоски на ФБ се фали како со другите пратеници на ВМРО...

Пратеникот Антонио Милошоски денеска на Фејсбук објави фотографија како пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ седи во кабинетот на претседателот на Собранието. Тој пишува дека секој...

Богдан Илиевски алијас Бетмен Велит регистриран како еден од главните водачи...

Иако ,,мирните“ водачи на ,,За заедничка Македонија“ сега се обидуваат да ја минимизираат нивната улога во организираниот насилен упад и напад на Собранието во...

СДСМ побара Вељановски да го ослободи кабинетот на претседателот на Собрание...

,,Избран е нов претседател на Собранието на законски и легитимен начин. Собраниското мнозинство има одговорност да ја формира новата реформска Влада. Тоа го очекува...

Ацо Станковски: Овој благороден и питом народ во последен момент закочи...

Вмровскиот апологет Ацо Станковски, инаку сликар, во емисија на радиото ,,Слободна Македонија“ изрече грст закани кон пратениците на СДСМ и партиите на Албанците. Во...

Груевски му рекол на Хојт Ји дека не поддржува физичко насилство,...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски оствари средба со заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји во Клуб...

Претседателот на Собрание на РМ Талат Џафери ја презеде должноста и...

Претседателот на Собрание на РМ Талат Џафери денеска ја имаше својата прва официјална средба со меѓународен претставник, американскиот дипломат Брајан Хојт Ји. Тој својата...

Хојт Ји: За САД,ЕУ,НАТО и Берлин нема дилема дека Талат...

Хојт Брајан Ли по средбите со политичките лидери, претседателот на Собрание и Претседателот на државата рече дека има впечаток дека сите политички лидери се...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот