Талат Џафери на пратениците им забрани да спијат на работно место

Претседателот на Собрание Талат  Џафери ноќеска прогласи постојано заседание  на Парламентот. Оваа негова одлука дојде заради обидот на пратениците на ВМРО ДПМНЕ, кои се...

Претставниците на МПЦ му се жалеле на Заев на државна негрижа...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министрите за внатрешни работи, за образование и за култура, Оливер Спасовски, Рената Дескоска и...

Заев до опозицијата:Вие направивте многу за договорот за добрососедство со Бугарија,...

  Премиерот Зоран Заев денеска во собраниската комисија за европски прашања го презентираше проектот 3-6-9 , план за приближување кон ЕУ. Тој од присутните пратеници...

До крајот на годината преку широка јавна дебата ќе се донесе...

Министерката за образование и наука Рената Дескоска, на првата средба со Работната група за утврдување на потребата за измени на Законот за високо образование,рече...

ФРОДЕМ:10 пратенички групи претставува сегментирање на субјективитетот на ВМРО ДПМНЕ

Јове Кекеновски преку ФРОДЕМ доставил барање да судот да утврди дали ВМРО ДПМНЕ е се уште единствен политички субјект, бидејќи формирањето на 10 пратенички...

ВМРО ДПМНЕ:Нема да дозволиме СДСМ да ја претвори Македонија од демократска...

,,Поминаа 20 дена од објавувањето на скандалозната снимка на која се гледа како пратеникот од СДСМ, Курто Дудуш, ветува амнестија за сторен криминал за...

Средба Заев-Макрон:Неформален договор за интензивирање на соработката меѓу Македонија и Франција

На маргините на Самитот за Западен Балкан што се одржа вчера во Трст, македонскиот Премиер Зоран Заев оствари неформална средба и со...

Што да му кажеш…напиша Шилегов на ФБ на обидот на Зврлевски...

Денеска продолжува расправата во Собрание на РМ по дневната точка од дневниот ред-Разрешување на Јавен обвинител на РМ , Марко Зврлевски. Ќе гласаме за разрешување...

Самитот за Западен Балкан во Трст заврши со Договор за транспортна...

Во Трст, со потпишување на Договор за транспортна зедница, заврши четвртиот самит за Западен Балкан во рамки на Берлинскиот процес како иницијатива за доближување...

Заев-Меркел во Трст: Германија силно ја поддржува новата реформска Влада

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во Трст имаше билатерална средба со канцеларката на Република Германија, Ангела Меркел. Германската канцеларка Меркел изрази голема...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот