ВМРО ДПМНЕ со смртта на запалената жена си тераше политика и...

ВМРО ДПМНЕ на почетокот на август, кога беснееа повеќе пожари низ Македонија, вклучувајќи ја околината и на селото Љуботен каде се случило страшното злосторство,...

Ставридис: Македонија ќе биде следната земја -членка на НАТО

Македонија е следната земја која ќе се приклучи кон НАТО-алијансата, рече поранешниот командант на Алијансата, Џејмс Ставридис, и додаде дека  ова ќе биде следниот...

Давутоглу: Вашата иднина е во НАТО

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со поранешниот премиер на Република Турција и актуелен пратеник, Ахмет Давутоглу. Поранешниот турски премиер...

Владата издаде прецизно упатство за забрана за користење на државни ресурси...

Лажни и неточни се информациите дека Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, како и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, ги користеле...

Заев со Кумановски акцијаши

Премиерот Зоран Заев  во својот кабинет во работна посета го прими Здружението за доброволна волонтерска работа „Кумановски Акцијаши“. Здружението, кое средбата ја закажа преку контакт...

Заев на митинзите патува со приватно возило

Лажна е веста објавена на неколку медиуми блиски до Никола Груевски во која се тврди дека се користени возила во државна сопственост за партиски...

Владата го усвои Предлог-законот за амнестија

Владата на својата денешна, 28 седница, го разгледа и усвои Предлог-законот за амнестија и им препорача на Министерството за правда и на службите во...

Последен договор пред настап- Груевски зборуваше за Ѓоре од Пештани

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ , Никола Груевски, кој вообичаено во Охрид беше придружуван од Гордана Јанкуловска, Зоран Ставревски, Сашо Мијалков, сега последните консултации за...

Андонов: СДСМ ги ослободи криминалните ликови Рамковски, Красниќи, Сејдиу и Рахиќ

,,Заев од затвор ослободи личности кои во минатото се обидуваа да создадат територија во Република Македонија која би била надвор од контролата на легалните...

Мицкоски: СДСМ е диктатура, режим и хунта(видео)

,,Социјалдемократскиот сојуз продолжува со политичката хајка и притисоците врз кандидатите за градоначалници што е израз на нивниот страв и нервоза од претстојниот изборен пораз. Она...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот