Кабинетот на претседателот на Собрание е празен и Талат Џафери теба...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ кои вчера неколку часа го окупираа кабинетот на Претседател на Собрание на РМ, попладнето истиот ден по изјавата пред Собрание...

Заев за српски Курир:Ние сме братски народ, никој не бараше да...

Лидерот на СДСМ и пратеник Зоран Заев, во интервју за српската интернет телевизија Курир, ги негираше лагите на ВМРО ДПМНЕ дека со ДУИ договориле...

Лагите на Владанка Авировиќ:Се поздравува со нив, а лаже дека во...

Пратеничката од Социјалистичката партија Владанка Авировиќ, инаку дел од коалицијата со ВМРО ДПМНЕ, во изјава за Нова тв лаже дека во салата за пленарни...

СДСМ: Попречувањето мирен трансфер на власта е противуставно кривично дело!

,,Домашната и меѓународната јавност очекуваат смирување на тензиите и овозможување услови за работа на новиот собраниски претседател и избор на новата реформска Влада. Укажуваме дека...

Нов напад на ИД врз бегалски камп

  Најмалку 32 лица се убиени во нападот на Исламската држава врз бегалски камп во близина на границата на Сирија со Ирак, објави сириската Опсерваторија...

Европарламентарците очекуваат Иванов да ја деблокира кризата и во наредните две...

Членовите на Европскиот парламент, Едвард Кукан од Европската народна партија, Кнут Флекенштајн од Социјалистичката партија и Иво Вајгл од Либералната партија, преку соопштение го...

Додека полицијата ги бара водачите на насилното влегување во Собрание најавуваат...

Богдан Илиевски членот на иницијативата ,,За заедничка Македонија“ вели дека на Македонецот му е во генот  да се бори и тие тоа ќе продолжат...

Талат Џафери дал инструкции на службите во Парламент за преземање на...

Во  8 часот новиот претседател на Собранието Талат Џафери ги даде потребните административни инструкции за работење на службите во Парламентот и со допис побара...

Милошоски на ФБ се фали како со другите пратеници на ВМРО...

Пратеникот Антонио Милошоски денеска на Фејсбук објави фотографија како пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ седи во кабинетот на претседателот на Собранието. Тој пишува дека секој...

Богдан Илиевски алијас Бетмен Велит регистриран како еден од главните водачи...

Иако ,,мирните“ водачи на ,,За заедничка Македонија“ сега се обидуваат да ја минимизираат нивната улога во организираниот насилен упад и напад на Собранието во...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот