Преводот на албански на 35.569 амандмани за Законот за јазици ја...

Претседателот на Собрание Талат Џафери  ја одложи точката за расправа по Законот за употреба на јазиците, затоа што  не се исполнети технички услови . „Имајќи...

Македонија на раб на бездна

  Сагата наречена „македонска политичка криза“ се продолжува. Полека почнува да мириса на војна и внатрешни судири. Овој пат не помеѓу македонците и албанците туку...

Влада на РМ: Жителите на Пустец беа во голем број излезени...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со неговиот колега, премиерот на Република Албанија, Еди Рама, денеска беше во посета на општина...

ВМРО ДПМНЕ: Нема Сорос, има мир

Денешното соопштение на ВМРО ДПМНЕ: ,,Деструкцијата и манипулациите на Сорос се прочитана книга. Вандализмот и анархијата што ја промовираат неговите платеници наидуваат на се поголем отпор...

Премиерот Заев упати сочувство до семејството Зулбеари

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска испрати писмо со сочувство до семејството Зулбеари во Тетово, кое во трагичен настан во пожар...

Драган Шутановац избран за Претседател на ДС

Поранешниот министер за одбрана и близок соработник на Борис Тадиќ, Драган Шутановац, е избран за нов лидер на српските демократи. Тој е шести Претседател...

На партиската журка во Македонска филхармонија Груевски пречекан со аплауз иако...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по 30. минутното доцнење на отварањето на новата сала во филхармонијата беше пречекан со аплауз-јавува Макфакс. И на ово свечен...

Мишел и Барак Обама со воен хеликоптер ја напуштија Белата куќа

Веднаш по инаугурацијата Мишел и Брака Обама ја напуштија Белата куќа, а беа испратени од Доналд и Меланија Трамп. Според американските медиуми, семејството Обама останува...

Заради Јован од УДБА Ахмети морал да учи во Косово и...

По повод 10-годишнината од независноста на Косово, вчера во хотелот "Континентал" во Скопје се одржа свечена академија под покровителство на претседателот на ДУИ Али...

Пред суд само семејствата на уапсените, никој не одговори на повикот...

Стотина луѓе се собрани пред Кривичен суд, каде во моментот се наоѓаат уапсените за нередите во Собрание на 27 април. Насобраните се речиси сите...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот