За внатрешните реформатори ДЕМОКРАТИЈА е мисловна именка во ВМРО ДПМНЕ

На адреса на ЦИВИЛ Медиа  пристигна опсежен документ од Внатрешната иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Во документот, детално се претставени проблемите и конкретните решенија, според...

ВМРО ДПМНЕ врши секојдневен притисок врз судовите да не изрекуваат притвори...

ВМРО ДПМНЕ, преку  Орце Ѓорѓиевски и денеска побара судовите да не ,,подлегнуваат на притисоци“ и да не изрекуваат мерки притвор за нивни функционери.Оваа партија...

Бочварски:Со ребалансот на буџетот се кратат непотребните и скапи трошоци

Додека мнозинството граѓани живееше под прагот на сиромаштија, во долгови и со блокирани сметки, функционерите од ВМРО-ДПМНЕ нивните пари ги трошеле на ручеци со...

Милиони Турци ја прославија годишницата од неуспешниот државен удар,Ердоган најави враќање...

,,Без размислување , ќе одобрам повторно воведување на смртна казна, доколку Парламентот во иднина го усвои ова барање“-рече турскиот Претседате, Реџеп Таип Ердоган на...

Груевски живее во страв и бара дополнителни 20 телохранители

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од МВР  побарал наместо досегашните 6 телохранители, да добие 20, бидејќи имал закани по живот, дознава Макфакс. Како причина за...

ВМРО ДПМНЕ зборува за политички монтирани судски процеси

Таргет и Тврдина се политички монтирани случаи, смета ВМРО ДПМНЕ. ,,СЈО е алатка за политички прогон во рацете на СДСМ против ВМРО-ДПМНЕ и неговите функционери. СЈО...

Претходната власт потрoшила еден милион евра за набавка на два лед...

  Близу еден милион евра потрошила претходната влада за набавка на два лед монитора, соопшти денеска директорот на Службата за општи и заеднички работи, Пеце...

Собранието работеше до 3.30 часот,Димовски се жалеше дека Џафери е некоректен...

По одлуката на спикерот на Парламентот Талат Џафер, да прогласи постојано заседание на законодавниот дом, односно, да ја продолжува седницата за секој побаран час...

Талат Џафери на пратениците им забрани да спијат на работно место

Претседателот на Собрание Талат  Џафери ноќеска прогласи постојано заседание  на Парламентот. Оваа негова одлука дојде заради обидот на пратениците на ВМРО ДПМНЕ, кои се...

Претставниците на МПЦ му се жалеле на Заев на државна негрижа...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министрите за внатрешни работи, за образование и за култура, Оливер Спасовски, Рената Дескоска и...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот