Средба на македонски иселеници во Америка со Премиерот Заев

Во рамките на посетата на Соединетите Американски Држави, по средбата со потпретседателот Пенс, Премиерот Зоран Заев придружуван од заменик претседателот на Владата задолжен за...

Еден Мицкоски и двајца гоцеделчевци (фото)

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера ги убедуваше членовите на неговата партија во Свети Николе дека ова што и се случува сега...

Лајк од американскиот потпретседател Пенс за Заев и Димитров на испраќање...

Американскиот потпретседател Мајк Пенс,  им упати поздрав со кревање на палецот при испраќањето од Белата Куќа на премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни,...

Пенс до Заев: САД ги споделуваат визиите и ја охрабруваат и...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев,  во Вашингтон, оствари средба со Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Мајк Пенс. Премиерот Заев, придружуван од Заменик...

Ѓорчев со семејна фотографија објави дека нема да гласа за уставни...

,,Нема да гласам за уставните измени за промена на уставното име на Република Македонија. Македонија е мојот идеал и вечна љубов. Тоа е емоција и...

Богданов-член на ИК на ВМРО ДПМНЕ повикува масовно да се гласа...

,,Јас уште на состанокот на Извршниот Комитет го изложив својот став  дека партијата треба да ги повика членовите масовно да излезат на референдум и...

14 пратеници од ВМРО ДПМНЕ на ФБ соопштија дека нема да...

Не е јасно кој ја поттикнува акција за јавно изјаснување на пратениците на ВМРО ДПМНЕ да не поддржат уставни измени по референдумот со кои...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ јавно се изјаснуваат дали ќе гласаат измени...

,,Јас Лилјана Кузмановска кога ја барав Вашата поддршка на парламентарните избори и 2011,2014 и 2016 год. ветив и дадов свечена изјава дека ќе ги...

Апасиев: Судиите на Хорхе го спасија референдумот

,,Судиите на Хорхе го спасија референдумот. Шарените владини чиновници аплаудираат“-коментира професорот Димитар Апасиев, еден од подносителите на иницијатива пред Уставен суд за оценување на...

Нема уставни пречки за спроведување на референдумот на 30 септември

  Нема уставни пречки за спроведување на референдумот на 30 септември, оценија денеска мнозинството судии на Уставен суд. Со мнозинство гласови на судиите, Уставниот суд  ја...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот