Потписот на Фатиме Сулејмани на избирачкиот список е фалсификат

Графолошкото вештачење покажа дека потписот во избирачкиот список на Фатиме Фетаи од Гостивар е лажен. Членот на ДИК од СДСМ побара да се поништи...

Американски конгресмени остварија средба со Шекеринска и Милошоски

Група американски конгресмени кои се наоѓаат во Македонија, остварија заедничка средба со заменик претседателот на СДСМ и пратеник Радмила Шекеринска и со пратеникот од...

Загрозен животот на бебе од Охрид заради расипано возило на...

Бебе кое било превезувано од Охрид во Скопје во старо возило на Итната медицинска помош, кое што се расипало на Стража.Животот на бебето бил...

Премиерот Димитриев му напиша писмо на Рама-потпалувате националистички оган

Македонскиот Премиер Емил Димитриев денеска му напиша писмо на албанскиот Премиер Еди Рама во кое наведува дека постојаното мешање во внатрешните работи на Република Македонија...

Анкети: Клинтон е во предност пред Трамп

Кандидатот на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, во анкетите и понатаму е во блага предност во однос на републиканскиот противник Доналд...

И во хрватскиот Парламент ги исфрлаат пратениците

Заради реметење на работата на другите пратеници, собраниското обезбедување по налог на потпретседателот Жељко Рајнер, ги исфрли двајцата пратеници на Жив  ѕид Иван Пернар...

Карлес Пучдемон и се предаде на белгиската полиција

Сменетиот каталонски лидер, Carles Puigdemont,  и четири поранешни министри, и се предале на белгиската полиција, јавува ,,Паис“. Оваа вест ја потврди и белгиската државна телевизија.   Белгиското Државно...

Манифест на ВМРО ДПМНЕ за единствена Македонија

Антонијо Милошоски, Никола Попоски и Илија Димовски, членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска промовираа Манифест за единствена Македонија, како што велат, за да не...

ВИДЕО:Поддршката за Груевски од Унија на млади сили во Австралија –...

Порталот на македонски јазик од Австралија Фаланга, информираше дека Унија на млади сили од Австралија му даваат поддршка на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ...

Во Германија се одржуваат парламентарни избори

61 милион гласачи, германски државјани, денеска ќе гласаат за избор на нов канцелар и ќе одлучат дали и во наредните години Германија ќе ја...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот