Премиерот Заев на поминување за малку ќе го кутнеше германското знаме(видео)

На поминување покрај германската канцеларка, Ангела Меркел, премиерот Заев, имаше мал пех со знамето на Германија, кое беше поставено заедно со македонското зад двајцата...

Раскош,орнаменти,кристални лустери, камини во седиштето на ВМРО ДПМНЕ

На социјалните мрежи преку ФБ страницата Странски служби дистрибуирани се фотографии од внатрешноста на седиштето на ВМРО ДПМНЕ. На фотографиите се гледа раскошот, иако...

Беса со свој кандидат за претседател на Собрание

Беса ќе предложи свој кандидат за претседател на Собрание на РМ. Портпаролот на оваа партија, Орхан Муртезани ова го изјави за ТВ21 , но...

Ресенчанецот Сашо Василевски од СДСМ, преку НСДП, од Совет на јавни...

Ресенчанецот Сашо Василевски е назначен за директор на државната компанија МЕПСО. Тој на ова место доаѓа од Советот на јавни обвинители, каде првпат е избран...

Груевски се крие зад ,,народот“ и го повикува на...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ги повика своите следбеници да бидат будни и да се подготват за подолгорочен отпор, бидејќи како што рече „ова...

Предизборна коалиција на Острени, Села и Мемеди

Три партии на албанците во Македонија Унитети, Движење за реформи во ДПА и Национална демократска преродба, влегоа во предизборна коалиција. Ова го објавија нивните лидери...

Стинг ги нарече светските лидери кукавици

Британскиот музичар Стинг во Атина ги нарече светските лидери „кукавици и полулуѓе“ заради неспособноста да се справат со бегалската криза, но упати и пофалби...

Заев даде поддршка на ФБ за истрагата за примање мито од...

  Не ги знам сите детали за случајот со осомничениот вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, но ги охрабрувам институциите да спроведат темелна...

ВМРО ДПМНЕ:Владата на СДСМ е лицемерна и милионерско – тајкунска

Владата на Социјал демократскиот сојуз и Зоран Заев не е ниту народна, ниту реформска. Владата на СДС е лицемерна и тајкунско-милионерска-рече Марија Којзеклиска од ВМРО...

Заев: Ни треба камшикар од ЕУ да нѐ потсреди малку, почнувајќи...

,,Ни треба камшикар. Ни треба некој од ЕУ и НАТО да дојде овде и малку да нѐ потсреди. Сите, од мене на чело, па...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот