Могерини и Мичел во Скопје доаѓаат со поддршка за референдумот

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини и  Помошник државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања Вес Мичел,денеска...

,,Ајвар на 30 септември“, ,,Бојкот“, ,,Знаеме што ќе правиме“…му порачуваат поддржувачите...

По повикот граѓаните да постапат според сопствено убедување на референдумот на 30 септември, на социјалните мрежи на профилите на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан...

Заев: Македонски јазик и македонски идентитет признаени од цел свет(видео)

Премиерот Зоран Заев, од Македонска Каменица порача:Македонски јазик и македонски идентитет признаени од целиот свет е вековна придобивка за нашата Македонија! Претседателот на Владата на...

Заев: Ни треба камшикар од ЕУ да нѐ потсреди малку, почнувајќи...

,,Ни треба камшикар. Ни треба некој од ЕУ и НАТО да дојде овде и малку да нѐ потсреди. Сите, од мене на чело, па...

Христијан Мицкоски го повика премиерот Заев на ТВ дуел

,,Имајќи предвид дека поминаа 4 месеци од нашето последно јавно соочување, а се случија многу  работи, почитуван претседател на владата г-дин Зоран Заев ајде...

ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски повикаа секој граѓанин според сопствено убедување да...

  ,,ВМРО-ДПМНЕ, по консултациите со граѓаните  и реално различните мислења кои постојат меѓу народот, за апстиненција или да се гласа против на референдумот , но...

Договорот од Преспа во МАНУ: Грција го признава нашиот идентитет, македонскиот...

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска, на покана на Македонската академија на науките и уметностите, учествуваше со свое обраќање на конференцијата...

Чепурин: Косово мора да ѝ се врати на Србија

Амбасадорот на  Русије во Србија,  Александар Чепурин, изјави дека Косово е српска земја и тоа мора да ѝ се врати на Србија. Косово е српска...

Снимката со градоначалникот на Демир Хисар е од јануари и не...

По насока на Јавно обвинителство Битола, повикан е на информативен разговор во Полициска станица од општа надлежност Демир Хисар М. С. (49), градоначалник на...

Заев опкружен со телохранители на митингот за референдумот во Битола(видео)

Ова видео од митингот на лидерот на СДСМ и премиер ЗА поддршка на референдумското прашања на 30 септември, открива дека Зоран Заев е под...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот