UEFA:Благодариме Скопје,фантастични домаќини на Супер Куп 2017

 UEFA 7 hrs · Thank you #Skopje 🇲🇰 Fantastic hosts for #SuperCup 2017 На овој начин УЕФА се заблагодари за вчерашната организацоја на најголемата фудбалска претстава во светот Супер Куп, што се одржа...

На пеколни температури пеколна навивачка атмосфера во Скопје(видео)

Фудбалска треска го тресе Скоје, Македонија и цела Европа. Вечерва играат Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. Навивачите се низ градот, веќе навиваат и сите...

ВИДЕО:Децата со оштетен слух се запознаа и дружеа со своите омилени...

УЕФА Фондацијата за деца, објави видео материјал со фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид кои на Градски стадион во Скопје се дружеа,...

Фудбалерот на Бешикташ Рикардо Кварежма гаѓан со нож од трибините(видео)

Португалецот Рикардо Кварежма, фудбалер во турски Бешикташ, на последниот натпревар меѓу  Бешикташ и Коњаспор во Суперкупот на  Турција од трибините бил гаѓан со нож!...

По бројните критики за дискриминација изедначени паричните награди за охридските атлетски...

Организациониот Одбор на 31-ви Меѓународен Атлетски Маратон Охрид 2017 на состанокот одржан на 02.08.2017 година одлучи да го промени наградниот фонд кој ќе...

ЕХФ ја суспендира грчката кадетска ракометна репрезентација од Европското првенство во...

Европската ракометна федерација по брза постапка ја суспендираше грчката кадетска ракометна репрезентација(до17 години) од Европското  ракометното првенство што се одржува во Скопје. Оваа одлука...

Нема дискриминација,конкуренцијата е помала-тврди организаторот на Охридскиот атлетски маратон

Лавина реакции во јавноста по објавата на условите за учество и победа на Охридскиот атлетски маратон. Наградниот фон за мажите е поголем, за жените...

Новак Ѓоковиќ ја заврши сезоната,ќе паузира 6 месеци

Најдобриот српски тенисер и актуелен број 4, до неодамна светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ во Белград објави дека донел одлука да паузира од...

Нацистички ,,Sieg Heil“ за Федерер и Вердаско на полуфиналниот меч во...

На полуфиналниот натпревар од тенискиот турнир во шведскиот град Баштад, се случи инцидент кога еден маж излезе на теренот во текот на играта и...

Вака изгледаат нозете на велосипедист после 16 етапи на Тур де...

 Павел Пољански поминал 2.829 километти во претходните 18 денови и тоа со брзина која е недостижна за поголемиот број луѓе што возат велосипед на...

Во Фокусот

Избор на авторот