Ѓоковиќ се намачи ама го победи Фратанџело

Потешко од очекуваното Новак Ѓоковиќ го победи Бјорн Фратанџело од САД со 7-6 и 6-2 Индијан Велс. За...

ВИДЕО : Серена би ги победила Ѓоковиќ, Надал и Федерер

Најновите статистички показатели велат дека Серена Вилијамс би ги победила Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер.

Ѓоковиќ против Фратанџело на Индијан Велс

Најдобриот светски тенисер , Новак Ѓоковиќ во второто коло на првиот Мастерс годинава од серијата 1000, Индијан Велс, ќе се сретне со...

Раониќ и Иванишевиќ ја прекинаа соработката

Милош Раониќ и Горан Иванишевиќ повеќе нема да соработуваат, причината за прекинот на соработката официјално не е соопштена.

Видео: Сите победнички поени на Федерер на 100. турнири во кариерата

Роџер Федерер е легенда во светскиот тенис, тој со победата во Дубаи стигна до стотиот освоен турнир во кариерата.

Видео: Драма во Акапулко, Кирјос во епски меч по три...

Неверојатен и драматичен меч одиграа Ник Кирјос и Рафаел Надал на АТП турнирот во Акапулко, по 3 часа ...

Новак Ѓоковиќ 237. недела на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна 237 недела како прв на АТП листата. Ѓоковиќ има 10955...

Ретко видео: Првиот освоен трофеј на Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ е еден од најтрофејните тенисери во светот, првиот турнир што го освоил е во Холандија, 2006 година во финалето...

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ се пошегува со новинарот од Италија

Новак Ѓоковиќ го освои Мелбурн по рекорден седми пат, на прес конференцијата по финалето со Рафаел Надал тој доби прашање од новинар...

Ѓоковиќ: Можно е да го стигнам рекордот на Федерер

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ имаше традиционална фото сесија со пехарот на Австралија Опен во Ботаничката градина во центарот на Мелбурн.

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот