Хезли: Новак Ѓоковиќ е сериозно болен!

Новак Ѓоковиќ има орторексија, заболување кое  се заканува да го уништи организмот - вели најдобриот швајцарски нутриционист, Јирг Хезли. Toj на социјалните мрежи објави дека...

Ѓоковиќ заработи 3,8 милиони долари со победата на УС Опен

3,8 милиони долари годинава е наградниот фонд за победникот на Отвореното првенство на Америка. Толку му припаднаа на трикратниот победник, српскиот тенисер , Новак...

Нацистички ,,Sieg Heil“ за Федерер и Вердаско на полуфиналниот меч во...

На полуфиналниот натпревар од тенискиот турнир во шведскиот град Баштад, се случи инцидент кога еден маж излезе на теренот во текот на играта и...

Срам: Американците ги дочекаа германските тенисерки со нацистичка химна(видео)

Американската  тениска асоцијација им приреди срамотен пречек на германските тениски репрезентативки исполнувајќи дел од нацистичката химна Deitschland uber alless...на тенискиот турнир од Фед купот...

Федерер елиминиран од Дел Потро на УС Опен

    Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот УС Опен, откако за два часа и 50 минути, со 3-1 во...

Солзите на Дел Потро и прегратката на Ѓоковиќ (видео)

Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро, не можеше да го сокрие разочаруваето за пропуштената шанса да го освои трофејот на УС Опен. Тој вистински...

Новак Ѓоковиќ ја заврши сезоната,ќе паузира 6 месеци

Најдобриот српски тенисер и актуелен број 4, до неодамна светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ во Белград објави дека донел одлука да паузира од...

Французите ќе му подигнат статуа на Надал

Француската тениска федерација одлучи да му подигне статуа на десеткратниот победник на "Ролан Гарос", Рафаел Надал. Нејзиниот претседател, Бернард Гудичели изјави дека заедно со...

Ѓоковиќ и Вајда ќе соработуваат и во сезоната на трева

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја продолжи соработката со словачкиот тренер Марјан Вајда и во текот на сезоната на трева. Минатата година Ѓоковиќ се...

Oсуммината учесници на завршниот турнир во Лондон се возеа со метро...

Осуммината тениски величествени, пријатно ги изненаддија патниците на подземната железница во Лондон, ден пред денешниот почеток на завршниот турнир на најдобрите 2018. Новак Ѓоковиќ, Роже...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот