Белгиецот Ван дер Хејден ќе му помага на Јаневски во Вардар

  Поранешниот белгиски репрезентативец, Стефан Ван дер Хејден во новата сезона ќе му помага на Чедомир Јаневски на клупата на актуелен првак Вардар. Со црвено-црните...

Милион евра премија од принцот Бин Салман за фудбалерите од Саудиска Арабија

  По победата над Јапонија од 1:0 што им гарантираше место на Светското првенство во Русија, фудбалерите на Саудиска Арабија ќе добијат премија од 5 милиони саудиски реали, или над...

Само реми за македонската репрезентација против Албанија

  Македонската фудбалска репрезентација во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија, вечерва во Струмица одигра 1-1 (0-0) со Албанија. Според прикажаното на стадионот...

Хет-трик на Костадинов за победа на младите фудбалери над Ерменија

  Нашата млада фудбалска репрезентација за фудбалери до 21 година тргна со победа во квалификациската група „7“ за пласман на ЕУРО 2019 Италија. Во Ереван е...

Мурињо бранеше на хуманитарен меч

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја имаше улогата на голман на  хуманитарен натпревар на кој се прибираа средства за зафатените од големиот пожар на...

Меси си подаде рака со Барселона, па се предомисли

По Нејмар, Барселона ризикува да остане и без првата ѕвезда Лео Меси. Имено, според шпанските медиуми, Меси одлучил да не стави потпис на договорот за...

Буфон го одигра рекордниот 170. меч за Италија

  На дербито со Шпанија, Џиџи Буфон  го забележа настапот број 170 во репрезентацијата на Италија, што е рекорд во Европа, но овој дуел тој нема...

Триумф од 1-0 над Израел, за втора квалификациска победа на Македонија

  Македонската фудбалска репрезентациja се враќа со три бода од Хаифа, откако во квалификациите за Светскотото првенство во Русија, со 0-1 (0-0) на гости ја совлада селекцијата...

Мајнц со спектакл го испрати Новески во фудбалска пензија

  Повеќе од 300 одиграни натпревари за 11 години, беше доволна причини германскиот бундеслигаш Мајнц  денеска на легендата на македонскиот фудбал, Николче Новески да му организира...

Руни фатен како вози пијан, со швалерка во кола

Откако во четвртокот навечер Фудбалерот на Евертон, Вејн Руни беше уапсен од британската полиција, поради возење во пијана состојба, денеска англиски "Сан" ја објави изјавата  на извесна Лора Симпсон...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот