Пеп Гвардиола со неделна плата од 420.000 евра е најплатен тренер...

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, го продолжи договорот со клубот до летото 2021 година и стана најплатен тренер на светот. Неговите примања скокнаа...

По 17 години Буфон си заминува од Јувентус

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон денеска на посебна прес конференција соопшти дека по 17 години си заминува од Јувентус. Со солзи во очите по почетниот говор...

Атлетико Мадрид по трет пат ја освои Лига Европа

Атлетико Мадрид трет пат во својата клупска историја е победник на Лига Европа. Во финалниот меч на "Стад де Лион“ Атлетико со 3-0 (1-0) го...

Јане сними спот за УЕФА и се дружеше со Фиго и...

Деветгодишниот Јане Велковски,кој боледува од спинална мускулна атрофија, денеска во Лион на егзибициски натпревар им се приклучи на голем број поранешни и сегашни фудбалски...

Марадона ќе биде претседател, директор и тренер на Динамо од Белорусија

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот Диего Армандо Марадона, потпиша тригодишен договор со белорускиот прволигаш Динамо од Брест. Интересно е што легендарниот...

Синот на Марсело ги воодушеви и најголемите ѕвезди (видео)

Деветгодишниот син на еден од најискусните фудбалери на европскиот шампион Реал Мадрид, Бразилецот Марсело, од својот татко не је наследил само бушавата коса, туку...

Стефан Ристовски и соиграчите од Спортинг нападнати од хулигани

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски и неговите соиграчи од Спортинг Лисабон, биле нападнати од навивачите на својот клуб. Нападот се случил за време на...

Барселона ги пушти во продажба специјалните дресови во чест на Иниеста

Еден од најдобрите играчи во последните десет години, Андрес Иниеста на крајот од оваа сезона одлучи да ја напушти Барселона во која помина речиси...

Се исполни сонот на Барди, ѝ даде два гола на Барселона

Со двата гола против Барселона, во меч кој Леванте го доби со 5-4, се исполни сонот на македонскиот фудбалски интернационалец Енис Барди да се запише во листата...

Манчестер Јунајтед е најскапиот фудбалски бренд во светот вреден 1.551.000.000 евра

  Четврта година по ред Манчестер Јунајтед е најскап бренд во светот на фудбалот според извештајот на „Бренд финанс“. Вредноста на Манчестер Јунајтед се проценува...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот