Јапонските навивачи ја чистеа трибината по натпреварот со Колумбија (ВИДЕО)

Јапонските навивачи го зачудуваат и воодушевуваат целиот свет со своето пристојно однесување на Светското фудбалско првенство во Русија. По вчерашниот натпревар со Колумбија каде што...

По 17 години Буфон си заминува од Јувентус

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон денеска на посебна прес конференција соопшти дека по 17 години си заминува од Јувентус. Со солзи во очите по почетниот говор...

Јане сними спот за УЕФА и се дружеше со Фиго и...

Деветгодишниот Јане Велковски,кој боледува од спинална мускулна атрофија, денеска во Лион на егзибициски натпревар им се приклучи на голем број поранешни и сегашни фудбалски...

Владата донесе одлука за наменско распределување средства за непречено одржување на...

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор...

МВР:Се прават безбедносни подготовки за натпреварот Реал-Манчестер од Супер-купот на УЕФА

Министерот Оливер Спасовски  одржа работна средба со  Жељко Павлица и Франк Вијнвелд, претставниците на УЕФА кои се вклучени во организацијата на претстојниот Супер куп...

Агуеро на листата на желби на Реал

Реал Мадрид планира една „бомба“ на зима, а англиските медиуми откриваат дека Шпанците би можеле од Манчестер Сити да го откупат Серхио Агуеро. Аргентинецот не...

Осум фудбалери на Реал во тимот на сезоната од Лигата на...

Дури осум фудбалери на европскиот првак Реал Мадрид се најдоа во идеалниот тим на сезоната од Лигата на шампионите. Во друштвото од 18 најдобри...

Аргентина побара депортација на хулиганите кои претепаа хрватски навивач

Аргентина побарала од руските власти да ги приведат и експресно да ги депортираат четворицата хулигани, кои беа снимени како претепуваат навивач од Хрватска за...

Франција е светски првак во фудбал, ја победи Хрватска со 4:2

Франција е новиот првак на Светското првенство во фудбал, што се одржуваше изминатиот месец во Русија. Французите ја совладаа репрезентацијата на Хрватска, која за...

Модриќ успешно опериран

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид соопшти дека играчот од тој клуб Лука Модриќ денес е успешно опериран. „На Лука Модриќ успешно му е, артроскопски, оперирано левото...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот