Составот на Ливерпул во финалето на ЛШ зависи и од празникот Рамазан

Составот на Ливерпул во големото финале на Лигата на Шампионите, на 26 мај во Киев кога за противник го имаат бранителот на трофејот Реал Мадрид, ќе зависи  и...

Манчини ќе биде нов тренер на Италија

   Тренерот на руски Зенит, Роберто Манчини ќе биде нов тренер на фудбалската репрезентација на Италија. Тој веќе се договори со челните луѓе на Фудбалскиот сојуз на Италија, а официјална промоција на новата функција ќе има по завршување на сезоната во Русија. Според италијанските медиуми, 53 годишниот Манчини ќе потпише двегодишен договор, вреден осум милиони евра,а не-гова главна цел ќе биде пласман на Европското првенство во 2020 година. Манчини...

Жени се преправија во мажи за да гледаат фудбалски меч во...

Неколку жени се преправија во мажи за да присуствуваа на фудбалски меч на своите миленици во иранското првенство.Тие во тајност се појавиле на трибините...

Трамп ја поддржа кандидатурата на САД, Мексико и Канада зa домаќини на...

Претседателот на САД Доналд Трамп ја поддржа заедничката кандидатура на САД, Мексико и Канада за домаќини на Светското првенство во фудбал во 2026 година,...

Ливерпул не го дава Салах ни за 200 милиони евра 

Фудбалерот од средниот ред на екипата на Ливерпул, Мохамед Салах, нема да го напушти „Енфилд Роуд“ во летниот трансфер период. Од "Скај Спортс", пренесуваат дека...

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума...

Македонскиот репрезентативец Барди влезе во историјата на европскиот фудбал

Македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди, за две минути постигна два гола од слободен удар на „Сан Мамеш“ и беше главен во победатана Леванте над...

По еден милион евра за секој фудбалер на Барселона за двојната...

Секој фудбалер на Барселона ќе добие по еден милион евра за освојување на двојната круна, Купот на кралот и на шампионатот на Шпанија. Според...

Венгер си оди од Арсенал во јуни

По 22 -годишно владеење на клупата на Арсенал, Арсен Венгер во јуни си заминува од „топчиите“. Оваа одлука Венгер денеска и ја соопшти на...

Уапсен член на ФИФА заради корупција

Членот на Советот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Констант Омари, денеска е уапсен со обвинение за корупција во Фудбалскиот сојуз на Конго, каде е претседател. Омари, кој...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот