Со музиката на Роби Вилијамс отворен Мундијалот 2018 (фото + видео)

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018....

Путин на отворањето на Светското фудбалско првенство

Рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствува на свеченото отворање на Светското фудбалско првенство денеска на стадионот „Лужники“ во Москва, по што ќе го следи...

Почнува Светското фудбалско првенство во Русија

 Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство. На Мундијалот ќе...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот во Русија

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на...

ФИФА ќе инкасира шест милијарди долари од Светското првенство во Русија

Иако Русија е домаќин, сепак, Светската фудбалска федерација (ФИФА) најмногу ќе профитира од престојното светско фудбалско првенство кое започнува утре. По завршување на Мундијалот "Светскатата...

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги е нов тренер на Реал Мадрид

Актуелниот селектор на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид по завршувањето на Светското првенство. Лопетеги кој пред да стане селектор...

Победникот на Мундијалот ќе добие 32 милиони евра од ФИФА

ФИФА ќе му исплати околу 32 милиони евра на освојувачот на трофејот во Русија. Вкупниот награден фонд на Светската фудбалска организација, во споредба со...

Според суперкомпјутерот на ФИФА Франција ќе биде победник на Мундијалот

 Репрезентацијата на Франција ќе биде победник на претстојниот Мундијал според симулација што ја направи Светската фудбалска федерација (ФИФА) со помош на вештачка интелигенција. Според...

Селекторот на Аргентина сексуално ја вознемирувал готвачката во репрезентацијата

  Неколку дена пред стартот на Мундијалот голем скандал ја тресе аргентинската фудбалска репрезентација откако „Ла Република“ објави дека нејзиниот селектор Хорхе Сампаоли е...

Почина легендата на југословенскиот фудбал Фадиљ Вокри

На 57 годишна возраст почина претседателот на Косовската фудбалска федерација, Фадиљ Вокри. Тој бил во вежбалница и му се слошило, по што веднаш била...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот