Пливањето, комората со течен азот и бакаларот се тајната на Роналдо

Иако е во 34-тата година од својот живот Кристијано Роналдо изгледа како да е десетина години помлад. Сите тие силни бицепси, трицепци и останати "цепси" на...

Македонија падна на 77 место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пад од две места и сега е 77 на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската фудбалска федерација (ФИФА)....

Буфон полуде: Тоа не се луѓе, тоа се животни 

Половиа минута го делеше Јувентус од чудо и продолжение во четвртфиналето на Лига на шампиони. Клубот од Торини ги надомести 0-3 од првиот меч...

ВИДЕО: Сопственикот на грчки ,,Паок“ влета со пиштол на теренот да...

Вознемирувачки снимки од фудбалскиот дуел меѓу грчките тимови на ,,Паок“ и ,,АЕК“ го обиколија регионот . Дуелот е прекинат во деведесетата минута заради обидот...

Oд срцев удар на улица почина легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро-Квини

Легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро, познат под прекарот Квини, починал од срцев удар во 68 година од животот. Квини е пронајден на улица од случајни...

Во недела жена за првпат ќе суди во Бундеслигата

  Во недела, на натпреварот од третото коло од Бундеслигата, помеѓу Херта (Берлин) и Вердер (Бремен), Бибиана Штајнхаус ќе биде првата жена што ќе суди...

Горан Пандев ќе заработува само 500.000 евра годишно во Џенова

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандева во Џенова, за договор од 12 месеци, ќе заработи само 500.000 евра, со што еден од послабо...

Македонија во најслабата група во Лигата на нациите

  Заедно со  Белорусија, Литванија, Грузија, Ерменија, Фарските Острови, Луксембург, Летонија, Молдавија, Казахстан, Андора, Лихтенштајн, Малта, Косово, Гибралтар и Сан Марино, македонската фудбалска репрезентација се...

“Комитите” ќе го гледаат Вардар во Лига Европа само за 600...

  Навивачката група на Вардар, „Комити“ престојните натпревари на својот миленик во Лига Европа ќе го гледа за само 600 денари. Вардар го очекуваат три големи...

Во Фокусот

Загарантирано ПРАВО, А НЕ ПРИВИЛЕГИЈА !

Последни вести

Избор на авторот