Вардар во група со Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг

Рускиот Зенит шпанскиот Реал Сосиедад и Розенборг од Норвешка се противниците на Вардар групната фаза на Лига Европа. На ждрепката одржана во Монако...

Вардар ќе добие 2.6 милиони евра за пласманот во групната фаза...

  Вардар добро ќе ја наполни касата со пласманот во групната фаза на Лига Европа. 2.6 милиони евра од УЕФА ќе легнат на контото на...

Вардар се пласираше во групната фаза на Лига Европа

Со пласманот во групната фаза на Лига Европа фудбалерите на Вардар го остварија најголемиот успех во историјата на македонски клупски фудбал. По победата од...

Роналдо е најдобар фудбалер во Европа

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и официјално е избран за најдобар фудбалер, во Европа за минатата сезона. Во трката за најдобар фудбалер тој...

Од 200 до 600 денари билетите за мечот со Албанија

  Сите љубители на фудбалот кои ќе сакаат во живо да го проследат квалификацискиот фудбалски меч за СП Русија 2018, помеѓу Македонија и Албанија ќе треба...

Ибрахимовиќ уште една година во Манчестер Јунајтед

  Златан Ибрахимовиќ и во претстојната сезона ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед. Тој попладенево стави потпис на едногодишен договор со клубот од Олд...

Фергусон го состави идеалниот тим

Легендарниот тренер Алекс Фергусон состави идеален тим на Манчестер Јунајтед, во кој избраните 11 се селектирани меѓу меѓу сите фудбалери кои поминале низ негови...

Барселона го тужи Нејмар

Барселона поднесе тужба против нивниот поранешен фудбалер Нејмар за прекршување на договорот и од Бразилецот бара 9,3 милиони отштета. Тужбата е поднесена до федерацијата на...

,,Адидас“ открива дека Ибрахимовиќ и во новата сезона ќе игра за...

    Производителот на спортска опрема, германската компанија "Адидас" , предвреме откри дека Златан Ибрахимовиќ и во новата сезона ќе го  носи дресот на Манчестер Јунајтед. Имено,...

Мурињо го подари сребрениот медал на дете од публиката (видео)

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Муришо, вчера по поразот од Реал Мадрид, веднаш откако му беше ставен сребрениот медал на вратот од претседателот на...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот