Горан Пандев ќе заработува само 500.000 евра годишно во Џенова

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандева во Џенова, за договор од 12 месеци, ќе заработи само 500.000 евра, со што еден од послабо...

Осум фудбалери на Реал во тимот на сезоната од Лигата на...

Дури осум фудбалери на европскиот првак Реал Мадрид се најдоа во идеалниот тим на сезоната од Лигата на шампионите. Во друштвото од 18 најдобри...

Барселона ги пушти во продажба специјалните дресови во чест на Иниеста

Еден од најдобрите играчи во последните десет години, Андрес Иниеста на крајот од оваа сезона одлучи да ја напушти Барселона во која помина речиси...

Манџукиќ оди во Кина?

Откако Гонзало Игуаин дојде во Јувентус, Марио Манџукиќ има се помала минутажа. Фактот дека тренерот Масимилијано Алегри во стартните единаесет повеќе го одбира Дибало отколку...

Вардар го раскина договорот со Црногорецот Којашевиќ

Црногорскиот репрезентативец Дамир Којашевиќ и Вардар спогодбено го раскинаа договорот,  со што црногорскиот интернационалец ќе може да бара нов клуб каде ќе ја продолжи кариерата. Којашевиќ...

Селекторот на Аргентина сексуално ја вознемирувал готвачката во репрезентацијата

  Неколку дена пред стартот на Мундијалот голем скандал ја тресе аргентинската фудбалска репрезентација откако „Ла Република“ објави дека нејзиниот селектор Хорхе Сампаоли е...

Потпиша за Интер пред една недела, па ќе паузира шест месеци

Само што пристигна од Валенсија во Интер, последното засилување на „Нероаѕурите“ Жоао Кансело би можело да ја пропушти речиси цела сезона. Како што пишуваат медиумите од Италија, Кансело се...

Трамп ја поддржа кандидатурата на САД, Мексико и Канада зa домаќини на...

Претседателот на САД Доналд Трамп ја поддржа заедничката кандидатура на САД, Мексико и Канада за домаќини на Светското првенство во фудбал во 2026 година,...

Венгер го пријави Дејан Илиев во составот на Арсенал за Премиер...

Англискиот премиерлигаш Арсенал го пријави македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев во составот со кој ќе се натпреварува во Премиер – лигата оваа сезона. Менаџерот...

Бејрут за време на Мундијалот без странски знамиња

 Гувернерот на Бејрут, Зијаб Чебиб, забрани да се истакнуваат странски знамиња во градот за време на Светското првенство во фудбал, повикувајќи се на закон...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот