Русите му подарија ,,Лада“ на Kоларов за голот против Костарика

Александар Коларов го постигна решавачкиот гол за победа на Србија во дуелот со Костарика. Тој беше прогласен за играч на натпреварот и доби награда,...

Забранетото пушење на стадионите на Мундијалот не важи за Марадона

На светското првенство во Русија, како и на низа претходни Мундијали, пушењето е забрането. Но тоа како да не важи за аргентинската фудбалска легенда...

Жените во Иран добија дозвола да ја гледаат репрезентацијата на Мундијалот

 Иранските жени добија дозвола да ги следат натпреварите на националниот фудбалски тим за време  на Мундијалот во Русија.  Навивачите ќе ги гледаат дуелите на екрани...

ФИФА истражува што се случило со 5.000 продадени билети за мечот...

Светската фудбалска федерација(ФИФА) започнала истрага за причините поради кои имало многу празни столчиња на дуелот меѓу Уругвај и Египет . Повеќе од пет илјади...

Учесниците на Мундијалот ќе поделат 668 милиони евра

Учесниците на Светското првенство во Русија ќе поделат парична награда од вкупно 668 милиони евра, објави ФИФА. Споредено со претходното првенство Бразил, ова претставува...

Со музиката на Роби Вилијамс отворен Мундијалот 2018 (фото + видео)

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018....

Путин на отворањето на Светското фудбалско првенство

Рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствува на свеченото отворање на Светското фудбалско првенство денеска на стадионот „Лужники“ во Москва, по што ќе го следи...

Почнува Светското фудбалско првенство во Русија

 Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство. На Мундијалот ќе...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот во Русија

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на...

ФИФА ќе инкасира шест милијарди долари од Светското првенство во Русија

Иако Русија е домаќин, сепак, Светската фудбалска федерација (ФИФА) најмногу ќе профитира од престојното светско фудбалско првенство кое започнува утре. По завршување на Мундијалот "Светскатата...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот