Стефан Ристовски и соиграчите од Спортинг нападнати од хулигани

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски и неговите соиграчи од Спортинг Лисабон, биле нападнати од навивачите на својот клуб. Нападот се случил за време на...

Барселона ги пушти во продажба специјалните дресови во чест на Иниеста

Еден од најдобрите играчи во последните десет години, Андрес Иниеста на крајот од оваа сезона одлучи да ја напушти Барселона во која помина речиси...

Се исполни сонот на Барди, ѝ даде два гола на Барселона

Со двата гола против Барселона, во меч кој Леванте го доби со 5-4, се исполни сонот на македонскиот фудбалски интернационалец Енис Барди да се запише во листата...

Манчестер Јунајтед е најскапиот фудбалски бренд во светот вреден 1.551.000.000 евра

  Четврта година по ред Манчестер Јунајтед е најскап бренд во светот на фудбалот според извештајот на „Бренд финанс“. Вредноста на Манчестер Јунајтед се проценува...

Составот на Ливерпул во финалето на ЛШ зависи и од празникот Рамазан

Составот на Ливерпул во големото финале на Лигата на Шампионите, на 26 мај во Киев кога за противник го имаат бранителот на трофејот Реал Мадрид, ќе зависи  и...

Манчини ќе биде нов тренер на Италија

   Тренерот на руски Зенит, Роберто Манчини ќе биде нов тренер на фудбалската репрезентација на Италија. Тој веќе се договори со челните луѓе на Фудбалскиот сојуз на Италија, а официјална промоција на новата функција ќе има по завршување на сезоната во Русија. Според италијанските медиуми, 53 годишниот Манчини ќе потпише двегодишен договор, вреден осум милиони евра,а не-гова главна цел ќе биде пласман на Европското првенство во 2020 година. Манчини...

Жени се преправија во мажи за да гледаат фудбалски меч во...

Неколку жени се преправија во мажи за да присуствуваа на фудбалски меч на своите миленици во иранското првенство.Тие во тајност се појавиле на трибините...

Трамп ја поддржа кандидатурата на САД, Мексико и Канада зa домаќини на...

Претседателот на САД Доналд Трамп ја поддржа заедничката кандидатура на САД, Мексико и Канада за домаќини на Светското првенство во фудбал во 2026 година,...

Ливерпул не го дава Салах ни за 200 милиони евра 

Фудбалерот од средниот ред на екипата на Ливерпул, Мохамед Салах, нема да го напушти „Енфилд Роуд“ во летниот трансфер период. Од "Скај Спортс", пренесуваат дека...

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот