Шумуликоски ја заврши фудбалската кариера

Поранешниот македонски репрезентативец Величе Шумуликоски одлучи да се повлече од активната фудбалска кариера на 37-годишна возраст. Негов последен клуб е Словачко за кој настапуваше од...

Потпиша за Интер пред една недела, па ќе паузира шест месеци

Само што пристигна од Валенсија во Интер, последното засилување на „Нероаѕурите“ Жоао Кансело би можело да ја пропушти речиси цела сезона. Како што пишуваат медиумите од Италија, Кансело се...

Русите му подарија ,,Лада“ на Kоларов за голот против Костарика

Александар Коларов го постигна решавачкиот гол за победа на Србија во дуелот со Костарика. Тој беше прогласен за играч на натпреварот и доби награда,...

Составот на Ливерпул во финалето на ЛШ зависи и од празникот Рамазан

Составот на Ливерпул во големото финале на Лигата на Шампионите, на 26 мај во Киев кога за противник го имаат бранителот на трофејот Реал Мадрид, ќе зависи  и...

Ибрахимовиќ уште една година во Манчестер Јунајтед

  Златан Ибрахимовиќ и во претстојната сезона ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед. Тој попладенево стави потпис на едногодишен договор со клубот од Олд...

Бабунски и официјално е тренер на Вардар

Вардар и официјално го потврди Бобан Бабунски за нов шеф на стручниот штаб, двете страни потпишаа едногодишен договор. Бабунски го водеше тимот и во финишот...

Од петок карти, по популарни цени, за мечевите на Вардар во...

Фановите на македонскиот фудбалски шампион Вардар кој оваа сезона за прв пат ќе учествува во групната фаза на Лига Европа, ќе треба да издвојат од 600...

Фабијан Делф го напушта Мундијалот за да присуствува на раѓањето на...

Фудбалерот на Манчестер Сити и на англиската репрезентација, Фабијан Делф го напушти кампот на тимот во Русија. Дваесет и осум годишниот Делф ќе се...

Манчестер Јунајтед е најскапиот фудбалски бренд во светот вреден 1.551.000.000 евра

  Четврта година по ред Манчестер Јунајтед е најскап бренд во светот на фудбалот според извештајот на „Бренд финанс“. Вредноста на Манчестер Јунајтед се проценува...

Од 200 до 600 денари билетите за мечот со Албанија

  Сите љубители на фудбалот кои ќе сакаат во живо да го проследат квалификацискиот фудбалски меч за СП Русија 2018, помеѓу Македонија и Албанија ќе треба...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот