Фудбалерите ќе можат да добијат црвен картон и во соблекувалните

Со новата ВАР технологијата, на претстојниот Мундијал во Русија кој започнува на 14 јуни, доколку биде утврдено контроверзно однесување на теренот, фудбалер би можел...

Над 300.000 луѓе ја потпишаа петицијата “Казнете го Рамос”

Повеќе од  300.000 луѓе ја потпишаа на интернет петицијата "Казнете го Рамос" со повик за казнување на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, кој во финалето...

Осум фудбалери на Реал во тимот на сезоната од Лигата на...

Дури осум фудбалери на европскиот првак Реал Мадрид се најдоа во идеалниот тим на сезоната од Лигата на шампионите. Во друштвото од 18 најдобри...

Полицијата го чува трагичарот Кариус по смртните закани

Британската полиција го чува и истовремено отвори истрага околу заканите по животот на голманот на Ливерпул, Лорис Кариус, кој беше трагичар на саботното финале...

Емери го замени Венгер во Арсенал

После цели 22 години на клупата со Арсен Венгер, Арсенал има нов тренер. „Топџиите“ денес и официјално потврдија дека нов кормилар ќе биде поранешниот...

Цените за финалето на ЛШ во Киев скокнаа на црниот пазар...

Четири дена пред финалето во Лига на шампиони, кое се игра во сабота во Киев помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул, цените на билетите на...

Финалето на Купот на Македонија ќе биде пренесувано и на знаковен...

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Национална спортска федерација на глуви на Македонија за прв пат ќе обезбеди директен пренос од фудбалски натпревар...

Англичаните не му ја продолжија визата на Абрамович па го немаше...

Газдата на Челси, рускиот богаташ Роман Абрамович не можел да присуствува на финалето во ФА-купот, кој го освоија „сините“ со победата против Манчестер јунајтед...

Барселона ги претстави новите дресови со помош на дрон

Шампионот на Примера, Барселона, ги промовираше новите дресови за следната сезона со помош на дрон. Дизајнот на новите дресови потсетува на оние од сезоната...

Пеп Гвардиола со неделна плата од 420.000 евра е најплатен тренер...

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, го продолжи договорот со клубот до летото 2021 година и стана најплатен тренер на светот. Неговите примања скокнаа...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот