Јане сними спот за УЕФА и се дружеше со Фиго и...

Деветгодишниот Јане Велковски,кој боледува од спинална мускулна атрофија, денеска во Лион на егзибициски натпревар им се приклучи на голем број поранешни и сегашни фудбалски...

Марадона ќе биде претседател, директор и тренер на Динамо од Белорусија

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот Диего Армандо Марадона, потпиша тригодишен договор со белорускиот прволигаш Динамо од Брест. Интересно е што легендарниот...

Синот на Марсело ги воодушеви и најголемите ѕвезди (видео)

Деветгодишниот син на еден од најискусните фудбалери на европскиот шампион Реал Мадрид, Бразилецот Марсело, од својот татко не је наследил само бушавата коса, туку...

Стефан Ристовски и соиграчите од Спортинг нападнати од хулигани

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Ристовски и неговите соиграчи од Спортинг Лисабон, биле нападнати од навивачите на својот клуб. Нападот се случил за време на...

Барселона ги пушти во продажба специјалните дресови во чест на Иниеста

Еден од најдобрите играчи во последните десет години, Андрес Иниеста на крајот од оваа сезона одлучи да ја напушти Барселона во која помина речиси...

Се исполни сонот на Барди, ѝ даде два гола на Барселона

Со двата гола против Барселона, во меч кој Леванте го доби со 5-4, се исполни сонот на македонскиот фудбалски интернационалец Енис Барди да се запише во листата...

Манчестер Јунајтед е најскапиот фудбалски бренд во светот вреден 1.551.000.000 евра

  Четврта година по ред Манчестер Јунајтед е најскап бренд во светот на фудбалот според извештајот на „Бренд финанс“. Вредноста на Манчестер Јунајтед се проценува...

Составот на Ливерпул во финалето на ЛШ зависи и од празникот Рамазан

Составот на Ливерпул во големото финале на Лигата на Шампионите, на 26 мај во Киев кога за противник го имаат бранителот на трофејот Реал Мадрид, ќе зависи  и...

Манчини ќе биде нов тренер на Италија

   Тренерот на руски Зенит, Роберто Манчини ќе биде нов тренер на фудбалската репрезентација на Италија. Тој веќе се договори со челните луѓе на Фудбалскиот сојуз на Италија, а официјална промоција на новата функција ќе има по завршување на сезоната во Русија. Според италијанските медиуми, 53 годишниот Манчини ќе потпише двегодишен договор, вреден осум милиони евра,а не-гова главна цел ќе биде пласман на Европското првенство во 2020 година. Манчини...

Жени се преправија во мажи за да гледаат фудбалски меч во...

Неколку жени се преправија во мажи за да присуствуваа на фудбалски меч на своите миленици во иранското првенство.Тие во тајност се појавиле на трибините...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот