Според суперкомпјутерот на ФИФА Франција ќе биде победник на Мундијалот

 Репрезентацијата на Франција ќе биде победник на претстојниот Мундијал според симулација што ја направи Светската фудбалска федерација (ФИФА) со помош на вештачка интелигенција. Според...

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума...

Владата донесе одлука за наменско распределување средства за непречено одржување на...

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор...

Пливањето, комората со течен азот и бакаларот се тајната на Роналдо

Иако е во 34-тата година од својот живот Кристијано Роналдо изгледа како да е десетина години помлад. Сите тие силни бицепси, трицепци и останати "цепси" на...

Колумбиските фудбалери Урибе и Бака добија смртни закани по промашените пенали...

Веднаш по завршувањето на последниот натпревар од осминафиналето на Мундијалот во кој Англија ја совлада Колумбија на пенали, почнаа закани по животот на колумбиските...

На пеколни температури пеколна навивачка атмосфера во Скопје(видео)

Фудбалска треска го тресе Скоје, Македонија и цела Европа. Вечерва играат Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. Навивачите се низ градот, веќе навиваат и сите...

Новак Ѓоковиќ еуфорично прослави за победата на Црвена Ѕвезда(видео)

Во ек на тешки мечеви на УС Опен во Њујорк, во услови на високи температури и мачни подготовки, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ цело време...

Потпиша за Интер пред една недела, па ќе паузира шест месеци

Само што пристигна од Валенсија во Интер, последното засилување на „Нероаѕурите“ Жоао Кансело би можело да ја пропушти речиси цела сезона. Како што пишуваат медиумите од Италија, Кансело се...

Шумуликоски ја заврши фудбалската кариера

Поранешниот македонски репрезентативец Величе Шумуликоски одлучи да се повлече од активната фудбалска кариера на 37-годишна возраст. Негов последен клуб е Словачко за кој настапуваше од...

За фантастични 200 милиони евра Зидан станува селектор на Катар 

Египетскиот бизнисмен Нахиб Савирис соопшти дека поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе го преземе националниот фудбалски тим на Катар. Савирис тврди дека...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот