Ѓоковиќ со браќата ѝ дадоа поддршка на Црвена Ѕвезда од трибините

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, беше главна ѕвезда на Маракана во Белград на натпреварот Црвена Ѕвезда-Радник од Сурдулица, во  кој црвенобелите победија со 6:0 во...

Солзите на Дел Потро и прегратката на Ѓоковиќ (видео)

Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро, не можеше да го сокрие разочаруваето за пропуштената шанса да го освои трофејот на УС Опен. Тој вистински...

Ѓоковиќ заработи 3,8 милиони долари со победата на УС Опен

3,8 милиони долари годинава е наградниот фонд за победникот на Отвореното првенство на Америка. Толку му припаднаа на трикратниот победник, српскиот тенисер , Новак...

Новак Ѓоковиќ по третпат го освои УС Опен (видео)

Ѓоковиќ – Дел Потро 3:0 (6:3, 7:6, 6:3) Новак Ѓоковиќ го совлада Аргентинецот, Хуан Мартин дел Потро во финалето на Отвореното првенство на Америка и...

Ексклузивно: Спортскиот новинар Бранко Илиевски е прв коментатор на македонски јазик...

Спортклуб воведе македонски коментатор за натпреварите на Македонија во Лигата на нации, дознава порталот АКО.мк, од свои извори.Прв натпревар со коментар на македонски јазик...

Новак Ѓоковиќ еуфорично прослави за победата на Црвена Ѕвезда(видео)

Во ек на тешки мечеви на УС Опен во Њујорк, во услови на високи температури и мачни подготовки, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ цело време...

Италијански пливачи победија на Охридскиот маратон

Италијанските пливачи Франческо Џетини во машка и Барбара Позопон во женска конкуренција се победници на 32. Охридски пливачки маратон, кој се одржа под покровителство...

Српската заедница во Синсинати воодушевено го поздрави Ѓоковиќ(видео)

Голем број српски навивачи го бодреа нивниот идол на теренот во Синсинати, кадешто Новак Ѓоковиќ ја испиша историјата. Во САД живее многубројна српска дијаспора...

Ѓоковиќ го освои Синсинати! (видео)

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, го освои турнирот во Синсинати, со што ја комплетираше својата колекција од трофеи. Со 6:4, 6:4, Ѓоковиќ во финалето го победи...

Неотповиклива оставка на Александар Поповски од УО на Пливачка федерација заради...

Професорот на ФОН, Александар Поповски, си поднесе неотповиклива оставка од Управниот одбор на Пливачка федерација на Македонија, заради скандалот со непријавувањето на пливачот Евгениј...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот