Нуров со злато, а Митров со бронза на Медитеранските игри

Борачот во категоријата до 97 килограми, Магомедгаџи Нуров, и го донесе вториот златен медал на Македонија на Медитеранските игри во Тарагона. Нуров за околу...

Буфон полуде: Тоа не се луѓе, тоа се животни 

Половиа минута го делеше Јувентус од чудо и продолжение во четвртфиналето на Лига на шампиони. Клубот од Торини ги надомести 0-3 од првиот меч...

Kениецот Бивот е победник на Скопскиот маратон

Еванс Кипкемои Бивот од Кенија е победник на 14-тото издание на Скопскиот маратон на кој настапија повеќе од 10 000 натпреварувачи  . Делницата долга 42 километри,...

Таткото на Оби Микел бил киднапиран четири часа пред мечот Нигерија...

Таткото на нигерискиот репрезентативец Џон Оби Микел бил киднапиран непосредно пред почетокот на натпреварот на африканскиот тим и Аргентина во рамките на третиот круг...

Хамилтон: Доживеав огромно разочарување

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес Луис Хамилтон, рече дека повеќе нема да се осврнува на разочарувањето во Малезија и проблемите...

Хидинк најсериозен кандидат за тренер на Интер

Холанѓанецот Гус Хидинк е најсериозен кандидат за тренер на милански Интер, пренесе „Дејли мејл“. Холандскиот стратег е без работа од крајот на минатата сезона, кога...

Сведочење на Алан Рушел како го преживеал падот на...

  Видно растревожен, еден од шестмината преживеани во падот на авионот во Колумбија, фудбалерот на бразилскиот Чапекоенсе Алан Рушел (27) на првата прес конференција откако...

Брестовац нов селектор на младинците и на кадетите  вo ракомет

  Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) денеска го назначи Данило Брестовац за нов селектор на кадетската и младинската репрезентација. РФМ донесе одлука да...

Лудило поради дресот на Нигерија

 Дресот на фудбалската репрезентација на Нигерија, чии репрезентативци ќе го носат на Светското првенство во Русија, привлече огромен интерес. Веднаш по неговото појавување фановите...

Релито ,,Дакар” за прв пат ќе се вози само во една држава

Еден од најпознатите настани во авто-мото спортот, популарниот "Дакар“ за првпат во историјата ќе се вози во една држава. од 6 до 17 јануари релито...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот