Според суперкомпјутерот на ФИФА Франција ќе биде победник на Мундијалот

 Репрезентацијата на Франција ќе биде победник на претстојниот Мундијал според симулација што ја направи Светската фудбалска федерација (ФИФА) со помош на вештачка интелигенција. Според...

Премиерот Заев им ја честиташе победата на македонските ракометари

По првата победа на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Хрватаска, против репрезентацијата на Словенија, на ФБ профилот на премиерот Заев осамна порака...

Претседателот на клубот со автомобил влегол на терен и го прекинал...

Нверојатен скандал се случил во Шабац, на дуелот на нискорангираните клубови ОФК Летниковац и Партизан од Дреновац. Гледачите останал запрепастени кога на теренот наместо...

Хакерите го испратија Меси во Реал Мадрид

    Откако пред неколку дена Твитер профилот на Барселона беше мета на хакерски напад, утрово на официјалната фан страна на Реал Мадрид беше најавен трансфер...

Французите ќе му подигнат статуа на Надал

Француската тениска федерација одлучи да му подигне статуа на десеткратниот победник на "Ролан Гарос", Рафаел Надал. Нејзиниот претседател, Бернард Гудичели изјави дека заедно со...

За првпат во Охрид се одржува Олимписки пливачки маратон

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат...

Оливера Наковска Бикова со светски рекорд, медал и параолимписка норма

Македонска параолимпијка во стрелаштво, Оливера Наковска Бикова, освои бронзен медал, израмни светски рекорд и обезбеди норма за Параолимписките игри на Светското првенство во Чеонгју,...

Зидан поднесе оставка

Тренерот на мадридски Реал, Зинедин Зидан, поднесе оставка. Оваа одлука ја соопшти на вонредна прес конференција. ,,На тимот му е неопходна промена, мора да продолжи...

Вардар го раскина договорот со Црногорецот Којашевиќ

Црногорскиот репрезентативец Дамир Којашевиќ и Вардар спогодбено го раскинаа договорот,  со што црногорскиот интернационалец ќе може да бара нов клуб каде ќе ја продолжи кариерата. Којашевиќ...

UEFA:Благодариме Скопје,фантастични домаќини на Супер Куп 2017

 UEFA 7 hrs · Thank you #Skopje 🇲🇰 Fantastic hosts for #SuperCup 2017 На овој начин УЕФА се заблагодари за вчерашната организацоја на најголемата фудбалска претстава во светот Супер Куп, што се одржа...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот