Хезли: Новак Ѓоковиќ е сериозно болен!

Новак Ѓоковиќ има орторексија, заболување кое  се заканува да го уништи организмот - вели најдобриот швајцарски нутриционист, Јирг Хезли. Toj на социјалните мрежи објави дека...

Ливерпул не го дава Салах ни за 200 милиони евра 

Фудбалерот од средниот ред на екипата на Ливерпул, Мохамед Салах, нема да го напушти „Енфилд Роуд“ во летниот трансфер период. Од "Скај Спортс", пренесуваат дека...

Засилени мерки за безбедност пред реваншот помеѓу Вардар и Кил

За реванш напреварот помеѓу Вардар и Кил од четврфиналната фаза од Лигата на шампиони и кој ќе се одигра во недела ќе има засилени безбедносни...

Милијардер Шахид Кан нуди 800 милиони фунти за да го купи “Вембли”

  Сопственикот на лондонски Фулам и на НФЛ тимот Џексонвил Џегуарс, американскиот милијардер со пакинстанско потекло, Шахид Кан ,на Фудбалскиот сојуз на Англија (ФА) му...

Четири секси руски новинарки се соблекоа за Плејбој поради Мундијалот

Четири познати руски спортски новинарки позираа за Плејбој како најава за престојното Светско фудбалско првенство кое е на програмата од 15 јуни до 16...

Навивачи на Рома уапсени поради обид за убиство

  Полицијата на Ливерпул започна истрага за судирот меѓу навивачите на Ливерпул и Рома пред натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите, јави Би-Би-Си. Двајца навивачи...

Иџе најави враќање во трките со новото “Хјундаи”

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, по укинувањето на тркачката серија ЕТСС во која што се натпреваруваше минатите две сезони,  објави дека тргнува...

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума...

Македонскиот репрезентативец Барди влезе во историјата на европскиот фудбал

Македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди, за две минути постигна два гола од слободен удар на „Сан Мамеш“ и беше главен во победатана Леванте над...

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден подиум за младиот мотокрос возач Христијан Станковиќ. Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, Грција(Crazy Mad Games) куп на Грција,каде што возачoт Христијан...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот