Милијардер Шахид Кан нуди 800 милиони фунти за да го купи “Вембли”

  Сопственикот на лондонски Фулам и на НФЛ тимот Џексонвил Џегуарс, американскиот милијардер со пакинстанско потекло, Шахид Кан ,на Фудбалскиот сојуз на Англија (ФА) му...

Четири секси руски новинарки се соблекоа за Плејбој поради Мундијалот

Четири познати руски спортски новинарки позираа за Плејбој како најава за престојното Светско фудбалско првенство кое е на програмата од 15 јуни до 16...

Навивачи на Рома уапсени поради обид за убиство

  Полицијата на Ливерпул започна истрага за судирот меѓу навивачите на Ливерпул и Рома пред натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите, јави Би-Би-Си. Двајца навивачи...

Иџе најави враќање во трките со новото “Хјундаи”

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, по укинувањето на тркачката серија ЕТСС во која што се натпреваруваше минатите две сезони,  објави дека тргнува...

Лео Меси заработува 25.000 евра во минута

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси заработува по 25.000 евра за секоја минута на теренот, објави Франс Фудбал. Тој оваа сезона заработил 126 милиони евра, а во оваа сума...

Македонскиот репрезентативец Барди влезе во историјата на европскиот фудбал

Македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди, за две минути постигна два гола од слободен удар на „Сан Мамеш“ и беше главен во победатана Леванте над...

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден подиум за младиот мотокрос возач Христијан Станковиќ. Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, Грција(Crazy Mad Games) куп на Грција,каде што возачoт Христијан...

Изработувачот на автомобили по мерка Аарон Кауфман се враќа на ,,Дискавери“

Вест за  сите љубители на автомобили. ААРОН КАУФМАН, МЕХАНИЧАРОТ КОЈ ИЗРАБОТУВА АВТОМОБИЛИ ПО МЕРКА, СЕ ВРАЌА НА ,,ДИСКАВЕРИ“ КАНАЛОТ ВО НОВАТА СЕРИЈА       ,,...

По еден милион евра за секој фудбалер на Барселона за двојната...

Секој фудбалер на Барселона ќе добие по еден милион евра за освојување на двојната круна, Купот на кралот и на шампионатот на Шпанија. Според...

Дарио Ивановски по вторпат победник на полумаратонот во Белград

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски втора година по ред е победник на полумаратонската трка што се трча како дел од Белградскиот маратон. Македонецот денеска триумфираше со...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот