Меси си подаде рака со Барселона, па се предомисли

По Нејмар, Барселона ризикува да остане и без првата ѕвезда Лео Меси. Имено, според шпанските медиуми, Меси одлучил да не стави потпис на договорот за...

Надал и Федерер лесно до осминафиналето на УС Опен

  Главните фаворите за освојување на победничкиот пехар, Рафаел Надал и Роџер Федерер со многу подобра игра од претходните мечеви, лесно ги победија своите противници...

Буфон го одигра рекордниот 170. меч за Италија

  На дербито со Шпанија, Џиџи Буфон  го забележа настапот број 170 во репрезентацијата на Италија, што е рекорд во Европа, но овој дуел тој нема...

Триумф од 1-0 над Израел, за втора квалификациска победа на Македонија

  Македонската фудбалска репрезентациja се враќа со три бода од Хаифа, откако во квалификациите за Светскотото првенство во Русија, со 0-1 (0-0) на гости ја совлада селекцијата...

Мајнц со спектакл го испрати Новески во фудбалска пензија

  Повеќе од 300 одиграни натпревари за 11 години, беше доволна причини германскиот бундеслигаш Мајнц  денеска на легендата на македонскиот фудбал, Николче Новески да му организира...

Руни фатен како вози пијан, со швалерка во кола

Откако во четвртокот навечер Фудбалерот на Евертон, Вејн Руни беше уапсен од британската полиција, поради возење во пијана состојба, денеска англиски "Сан" ја објави изјавата  на извесна Лора Симпсон...

Марија Шарапова се враќа меѓу сто најдобри тенисерки

По победата над домашната претставничка Софија Кенин,  во два сета со 7-5 и 6-2 и пласманот во четвртото коло на Отвореното првенство во Америка, УС Опен ,...

Венгер го пријави Дејан Илиев во составот на Арсенал за Премиер...

Англискиот премиерлигаш Арсенал го пријави македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев во составот со кој ќе се натпреварува во Премиер – лигата оваа сезона. Менаџерот...

Дембеле ќе заработува 20 милиони евра во Барселона по сезона

  Најскапо платениот фудбалер во историјата на Барселона, Осман Дембеле би можел да заработи 20 милиони евра уште во првата сезона на „Камп Ноу“, пишува...

Светскиот шампион на 800 метри нападнат на паркинг

Светскот шампион на 800 метри, Французинот, Пјер Амброис Бос е нападнат и повреден во местото Гујан Местрас каде што бил на одмор. Полицијата покрена истрага...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот