ВИДЕО: Сопственикот на грчки ,,Паок“ влета со пиштол на теренот да...

Вознемирувачки снимки од фудбалскиот дуел меѓу грчките тимови на ,,Паок“ и ,,АЕК“ го обиколија регионот . Дуелот е прекинат во деведесетата минута заради обидот...

Oд срцев удар на улица почина легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро-Квини

Легендарниот шпански фудбалер Енрике Кастро, познат под прекарот Квини, починал од срцев удар во 68 година од животот. Квини е пронајден на улица од случајни...

Англиски боксер почина во рингот после победа и дадено интервју(видео)

Англискиот боксер Скот Вестгард, почина во болница, откако претходно победи и даде интервју. Но само неколку моменти подоцна му се слоши и се струполи...

Владо Илиевски не ги признава резултатите од вонредното Собрание на МКФ

Македонската кошаркарска легенда, Владо Илиевски, објави дека не ги признава резултатите од повторниот избор на Петар Наумовски на чело на Македонска кошаркарска репрезентација. Илиевски...

Незадоволен навивач го турна ватерполо судијата во базен неколку секунди пред...

Дерби натпреварот од Втората јадранска лига во ватерполо меѓу Војводина и Црвена Ѕвезда, беше прекинат неколку секунди пред крајот откако незадоволен навивач го турна...

Капитенот Кире Лазаров го заврши своето учество на европското првенство заради...

ЕХФ на својот твитер профил  потврди дека за капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, европското првенство во ракомет е завршено. Тој се повреди во 11-та...

Заев: Ракометот е национален спорт број еден

Ракометарите не ги оправдаа очекувањата на навивачите и публиката во салата во Вараждин. Беа поразени од репрезентацијата на Шпанија со 11 гола разлика, 31:20. ,,Ракометот...

Виктор Троицки го погоди во глава судијата со тениското топче(видео)

Српскиот тенисер Виктор Троицки, го изгуби мечот од австралискиот тенисер Никос Кирјос, но ќе остане запаметен по несаканиот инцидент со судијата, кога ненамерно го...

Ѓоковиќ се врати на тенискиот терен со голема победа над Јанг(видео)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, го совлада Американецот  Доналд Јанг, со максимални  3:0 (6:1, 6:2, 6:4) во сетови, во  првото коло на  Аустралијан Опен....

Премиерот Заев им ја честиташе победата на македонските ракометари

По првата победа на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство во Хрватаска, против репрезентацијата на Словенија, на ФБ профилот на премиерот Заев осамна порака...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот