Руни останува капитен на Манчестер јунајтед

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, рече дека Вејн Руни ќе остане капитен и покрај тоа што времено не е во првиот тим. Руни остана...

Фантастични 70.000 долари достигна билетот за мечот на векот Мејведер –...

  Еден ден пред, како што га нарекуваат, мечот на векот помеѓу непоразениот боксерски шампион Флојд Мејведер и УФЦ ѕвездата Конор Мек Грегор, цената на...

МВР:Се прават безбедносни подготовки за натпреварот Реал-Манчестер од Супер-купот на УЕФА

Министерот Оливер Спасовски  одржа работна средба со  Жељко Павлица и Франк Вијнвелд, претставниците на УЕФА кои се вклучени во организацијата на претстојниот Супер куп...

Катерина Николоска-џудист, олимпиец и тренер

За почеток да ве претставиме на македонската јавност. Која е Катерина Николоска? -Родена сум на  30.12.1990 година во Прилеп. Основно и средно образование имам...

Франческо Тоти наполни 40 години

Еден од најдобрите италијански фудбалери Франческо Тоти го прославува својот 40-ти роденден. Својот јубулеј популарниот Il Principe, го дочекува на фудбалските терени, во...

Милион евра премија од принцот Бин Салман за фудбалерите од Саудиска Арабија

  По победата над Јапонија од 1:0 што им гарантираше место на Светското првенство во Русија, фудбалерите на Саудиска Арабија ќе добијат премија од 5 милиони саудиски реали, или над...

Шерифовски од џудо клубот МИОКИ освои седмо место на Светското првенство...

Еди Шерифовски (- 73 кг) е седми на Светското џудо првенство за кадети во Сантјаго – Чиле, што е голем успех за македонскиот џудо спорт. Шерифовски имаше шанса да го оставри најголемиот...

Вардар ќе добие 2.6 милиони евра за пласманот во групната фаза...

  Вардар добро ќе ја наполни касата со пласманот во групната фаза на Лига Европа. 2.6 милиони евра од УЕФА ќе легнат на контото на...

Вака изгледаат нозете на велосипедист после 16 етапи на Тур де...

 Павел Пољански поминал 2.829 километти во претходните 18 денови и тоа со брзина која е недостижна за поголемиот број луѓе што возат велосипед на...

Манџукиќ оди во Кина?

Откако Гонзало Игуаин дојде во Јувентус, Марио Манџукиќ има се помала минутажа. Фактот дека тренерот Масимилијано Алегри во стартните единаесет повеќе го одбира Дибало отколку...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот